Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • cosminch

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salut, am schimbat recent volanta, in vara pe la inceputul lui august. Kit ul de ambreiaj mi s a zis ca e bun, nu avea rost sa l mai schimb. Am schimbat si doua tampoane. Volanta este LUk. De cand am schimbat volanta asta, in timpul accelerarii, incepand cu 1800-1900 rotatii se simte o accelerare in greu, un fel de vibratie in pedala de acceleratie, bârâie bordul, iar dupa ce trece de 2000 dispare aceasta vibratie. Ce credeti ca ar putea fi? Sunt tampoanele prea rigide ori...
Skip ads

  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Daca ar fi tampoanele ai avea acelasi simptom pe toata durata acceleratiei cat timp motorul este in sarcina cat si la franare. Pe de alta parte chiar si cu un tampon rupt motorul ar trebuii sa traga la fel si nu mai greu cum ai spus tu ... in mod normal volanta are senzor ... citeste erorile si vezi daca exista ce reprezinta. Scuze daca nu m-am facut inteles dar nu am dormit decat 1 ora.
  • cosminch

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Mersi fain pentru raspuns! Erorile de la volanta unde pot fi citite? Nu am nici o eroare in meniul ala secret...e chiar o chestie aiurea, se simte vibratia aia in accelerari, chiar si bruste, iar cand trece de 2000 aceasta dispare..
  • Dizzy88

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut!

Ai gasit solutia, implicit problema?

Multe persoane pe o gama variata de masini si motorizari se plang de problema asta.

O am si eu la Z17DTH, si un prieten la 1.3 diesel.

Pare sa fie o problema de rezonanta, niste vibratii ale caror frecvente se fac resimtite de pe scaunul soferului.

Volanta poate fi cauza, sa produca anumite frecvente in vibratii care sa rezoneze cu alte vibratii.

Stiu ca au trecut 2 ani de la deschiderea topicului, dar poate ne ofera cineva raspunsul la aceasta problema.
Skip ads

  • CCatalin285

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Salut! Nu am rezolvat nimic cu acea vibratie, e foarte aiurea cand esti la deal si ii dai gaz..cand ajunge la 1800-2000 vibreaza tot bordul😂. Incerc sa evit..
  • Dizzy88

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Mersi pt raspuns, drumuri bune!
  • and0n3

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut.
Aceeasi problema o am si eu vibreaza intre 1800 si 2200
A rezolvat cineva problema

Astra 1.7 dth

Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR