Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • danielpaun

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Zilele trecute am avut un incident neplacut in trafic, nu a fost vina mea, totul este in regula, am primit asigurare de la cel vinovat. Acum urmeaza sa ma duc la constatare. Vinovatul are asigurarea la EUROINS, iar pe site ul lor am gasit service-urile cu care lucreaza. As vrea o pãrere din partea voastra, daca ati fost la vrunul din service-uri, ce-mi recomandati, cum lucreaza? Site-ul este acesta https://www.euroins.ro/daune,179.html. Mulțumesc.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
poti sa iti alegi tu orice service vrei nu esti obligat sa mergi la cele cu care lucreaza ei doar ca este mai laborioasa un pic hartogaria si actele de facut...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sa fii atent ca daca te duci la un service cu care nu au decontare directa iti vor tine masina pana cand ori platesti tu ori pana euroins vireaza banii.
am avut si eu un incident cu euroins si am vrut sa-mi fac masina la reprezentanta, cei de la reprezentanta mi-au zis ca o fac cu cea mai mare placere dar nu-mi dau masina pana nu primesc banii.
mi-am facut masina in regie proprie dar a durat cam 6 luni sa-mi dea banii euroins...
  • danielpaun

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Pai si cunoașteți vrun service din alea cu care lucreazã ei? Vreo parere ceva? Vrun sfat, la care sa ma duc?
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai cand ati completat amiabila la sediul lor, nu ti-au dat o lista cu service-urile agreate?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Conform noii legislatii cica au termen ca in 2-3 saptamani sa iti plateasca/repare masinuta... vorbeste cu kosfunny, el e in tema cu rca-urile astea
  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Ideal e sa mergi la un service cu care au ei decontare directa. In felul acesta nu te doare capul. Nu e vorba neaparat de viratul banilor, ci si de modul cum merg lucrurile (ex: ai putea avea nevoie de o reconstatare).
Cu service-urile cu care au ei decontare direct in general lucrurile merg mai usor. Altfel, te poti trezi cu aspecte de genul "noi nu recunoastem asta", achitam numai ce v-am dat pe foaia de constatare etc
Evident, mai devreme sau mai tarziu ajungi sa-ti rezolvi problema, dar cu mai multi nervi.
Mergi si fa constatarea, nu esti obligat sa spui atunci in ce service mergi, iar pe baza listei de service-uri vezi daca reusesti sa identifici vreunul care pare ok. Ulterior decizi ce si cum.
  • danielpaun

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Pai si la constatare vine un constator de la Euroins iar împreunã cu un mecanic de la service-ul unde aleg sa ma duc si imi demonteazã masina si constata si ce e pe dedesubt? Si apoi cand ma duc sa mi fac lucrarea imi mai face inca o reconstatare? Sau prima constatare e doar la suprafata și abia apoi la reconstatare imi desface mașina?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Prima e de suprafata... Pana nu se demonteaza bari, capote, radiatoare nu ai de unde stii exact ce e lovit sau nu. Iti dau exemplu, te atinge unul la far, iti crapa sticla si ti se face x constatare. Cand demontezi farul afli ca ti-a spart si vasul de lichid pentru parbriz...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR