Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Deci dupa 2 ani si jumatate pot sa spun ca m-a disperat masina asta... nu o sa mai cumpar in viata mea Opel pentru ca mi-am pierdut increderea in marca asta. Mentionez ca am luat masina noua, din reprezentanta, 13.500 euro cu reducere(era peste 16.000 pret standard)

Hai sa va zic de patania mea cu apa in portiere... Se pare ca aveam un adevarat acvariu in portiera... am filmat toata povestea: http://www.youtube.com/watch?v=MzAquF50IKU

Ideea e ca acum a reaparut problema si daca anul trecut am rezolvat-o deblocand orificiile alea de scurgere a apei de sub usi, acum nu mai am ce sa fac deoarece acele orificii sunt deja deblocate...

Nu stiu ce sa fac, sa ma duc la un service sa-mi demonteze fetele de usi? Cred ca am rugina pe interior. Sa dau cu ceva ca sa tratez zona respectiva? Gen WD40 sau alt degresant?
Vi s-a mai intamplat si voua problema asta sau sunt primul ?

O multime de mici probleme care ma fac sa urasc masina asta... eu consideram VW cea mai proasta marca (dintre firmele de succes) dar cred ca Opel ii ia locul...
Skip ads

  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Parerea mea e sa te duci la reprezentanta si sa vezi ce zic . nu e normal sa se intample, si nici nu am mai auzit de aceasta problema la astra j..
  • danielu77

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2013 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Alex, am avut aceiasi problema. Se infunda cu praf. Eu le-am scos. Am lasat gaurile libere. Am mai citit pe acest forum despre problema si cand am verificat, a curs apa din portiera stanga 10 minute in continuu. De cand le-am scos nu am mai avut probleme.
  • danielu77

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2013 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2013

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/shared?ci=wknDMOoobEU
Skip ads

  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pai nu mai bine scoti gumele alea de acolo sa rezolvi problema decat sa iti plangi de mila pe aici!
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
danielu77 a scris:http://www.youtube.com/shared?ci=wknDMOoobEU


Mersi de film, eu am scos doar bucata aia de cauciuc din mijloc, nu am avut inima sa trag toata garnitura de cauciuc.
Maine voi proceda ca in film.
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Scoate gumele alea si gata! Si nu umbla sa dai fata de usa jos ca sigur nu a ruginit nimic pe acolo, usa fiind gandita sa curga apa prin ea sigur are un tratament
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Va anunt maine daca s-a rezolvat.
Oricum, rusine OPEL, nici in Dacia 1310 nu ramanea apa in portiere...
In astia 2 ani si jumatate am avut atat de multe mici neplaceri cu masinuta asta incat as putea sa fac o lista, dar mi-e ca sperii potentialii cumparatori...
Ce-i drept, probleme grave nu am avut(gen sa se strice o piesa importanta) dar nici nu am facut prea multi km, am sub 10.000 Smile)

Multumesc tuturor pt. raspunsuri! Comunitatea Opel e foarte OK !
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Scoate dopurile alea, asa cum au spus si colegii mai sus.
Eu nu am si nici n-am avut aceste dopuri pe usa...
E normal sa intre apa in usa pe langa chederul/peria geamului, dar ea trebuie sa se scurga prin gaurile alea de jos.
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Confirm ca dupa ce am scos garniturile nu se mai aude apa in portiere. Acum astept o ploaie mai serioasa ca sa ma conving ca s-a rezolvat problema.
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Cu siguranta s-a rezolvat problema. Gaurile alea pentru asta au fost create,ca se scurga apa prin ele. E normal ca daca sunt acoperite,apa ramane in usa
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pai si atunci de ce or mai fi pus garniturile alea din fabrica... doar ca sa ne dea batai de cap Smile)
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
pãi, în aprilie 2010 cand am luat eu masina ,nu avea , ulterior au facut acest "upgrade" care s-a dovedit a fi o eroare ! m-am uitat si la K-ul pe care il am acum si nu are aceste garnituri de cauciuc, dar mai stii pe viitor ce "îmbunãtãțiri" aduc Smile !
  • kamaro

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2014 B16DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am pãțit și eu la fel . In prima fazã credeam cã aud motorina din rezervor deși și acest lucru ar fi fost ciudat ... Iar uneori gãseam umed sub ușã ... A trecut cv timp pânã da mã gândesc cã îmi stã apa in ușa ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR