Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Lucian85

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2016

  • Mesaj Privat


Bunã sub comutatorul de luminii se aflã un torpedou mic unde poți sã ții diferite chestii la îndemânã am descoperit de curând un buton care dacã îl apãs se aprinde o luminițã de culoare roșie curiozitatea mea este: La ce folosește acel buton?....mulțumesc anticipat
Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Probabil un buton cu o lumina de veghe pe care ai posibilitatea sa o manipulezi individual de restul sistemului de iluminat.App ce opel e?
  • Lucian85

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Da dar acel buton nu mai este funcțional atunci când cheia este scoasã din contact pe când luminile interioare sunt funcționale inclusiv în torpedoul mare.
Cât despre mașinã este o insigna model 2011, 160 cãluți , motor de 2l CDTI full options
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
trebuie sa mergi la un electrician sa vezi ce actioneaza acel buton... sigur luminita de care vorbesti tu este cea de pe buton si este o informare optica ca a fost activata comanda dar rolul butonului nu este sa se aprinda doar acea luminita ci activeaza ceva. Un electrician poate sa mearga pe fire sa vada unde anume sunt conectate firele si ce activeaza ele Wink
Skip ads

  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salutare
toate au acel buton ? eu nu stiu sa fi vazut la mine asa ceva, ce-i drept nu prea folosesc locasul acela, trebuie sa verific mai atent.
Daca ai alarma pe masina, posibil sa fie de la ea ! Am avut pe o alta masina o alarma montata extra si avea montat un led pentru citirea erorilor.
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur e ceva AM....probabil este ceva sau era ceva legat la el....
  • Lucian85

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Mulțumesc frumos pentru rãspunsuri... Cât despre un electrician priceput cam greu de gãsit majoritatea pe care i-am întrebat au rãspuns evaziv iar reprezentanții opel/vauxhall abia așteaptã pe câte unul la jumulit...
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum dracu se face dar dar aud din ce in ce mai multa lume care se plange de faptul ca astia de la reprezentante de deabia asteapta sa prinda cate unul sa jupoaie.Parca mai repede iti vine sa mergi la nea Nae in coltu blocului decat la reprezentanta avand in vedere ca sti doar preturile pe care le practica ei doar cand vine vb de revizii.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
butonul al nu e din fabrica.
Opel nu pune asa ceva pe masini.
Vezi unde ajunge firul si afli ce face el...
  • Lucian85

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Alex Giani am fost de curând la reprezentantã în UK pentru cã pierdem presiune pe o roatã și era de la valvã am crezut ca pot schimba valva fãrã sã inlocuiesc senzorul de presiune ghici ce mi s-a spus : trebuiesc înlocuiți toți senziri de presiune recalibrați iar toatã opreatiunea costã £640 iar la distribuție pompa de apã nu se mai schimbã iar costul e de £260 doar pentru curele iar când am întrebat de garanție mi s-a spus cã pot oferi 3 luni la distribuție restul sunt consumabile ce odatã montate nu beneficiazã de garanție decât dacã au defect de fabricã...le-am spus NU... mulțumesc
  • Lucian85

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2016

  • Mesaj Privat
jgyprime o sã fac și asta cât de curând cum am un rãspuns o sã-l împãrtãșesc cu voi mulțumesc mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR