Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
geely - o masina facuta in china, fara nici o licenta, adica proiect propriu
am inteles ca exista mai multe variante de caroserie, dar toate pe aceiasi platforma si acelasi motor de 1.5l si vreo 90 cp
Se vinde in romania cu 10.000 E,(varianta de top, cu piele si navi)

EDIT
se pare ca am inteles gresit
mult mai multe detalii la www.geelyromania.ro
vand opelu si imi iau de asta MK (glumesc)





cam asta ar fi varianta de top
detalii http://www.geely-global.com/
http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=284


Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stilul este prea "asiatic" ca sa placa europenilor, "amenintarea" este insa "masina la 3000 de Euro" (reali, de data asta, nu ca la "Lighean")
La 10 000 nu o sa vanda nici o bucata...
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
nu stiu de ce dar am senzatia ca de fapt concureaza cu late masini mai de marca, la dotarile pe care le ofera mk la 12.000 coco, cred ca e un concurent pentru vectra, passat, superb etc
la motorizari sunt cam slabi
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu consider ca: ... preturi chinezesti, calitate chinezeasca... nu v-ati saturat de chinezarii?
Skip ads

  • NOS
  • **
  • 64 mesaje
  • din 17 Jan 2007
  • Vectra 1993
  • Republica Moldova, Chisinau
  • NOS

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Republica Moldova, Chisinau
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Un cunoscut de-al meu deja a facut 1 test drive pe o Geely CK1.
Sfatul lui: nu va luati astfel de masini!
http://www.autoblog.com/med...6/01/IMG_4004.jpg
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare super. Pe langa multe masini care se vand la noi, acesta masina este super si ca pret si ca dotari si ca aspect.
Cred ca vin chinezii gramada la cate masini se vor vinde in locul stiu eu carei marci Twisted Evil
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:La 10 000 nu o sa vanda nici o bucata...


Ai fi uimit ce usor s'au vandut in Cluj cateva exemplare noi aduse din germania la un pret destul de apropriat de cel de reprezentanta. Laughing
La cum s'a vandut loganul presimt ca si masina asta o sa aiba vanzari destul de bune, mai ales ca are motorul de 1.6 de la toyota.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Om trai si om vedea... Rolling Eyes eu nu asi baga banii in asa ceva, iar primii "cobai" dezamagiti vor constitui peste nu prea mult timp cea mai buna "(anti-)reclama" a firmei...
Dupa parerea mea, chinezii nu sunt INCA pregatiti sa cucereasca piata auto mondiala, asta nu inseamna ca nu vor fi in cativa ani in aceasta postura...
Skip ads

  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
daca tot se vorbeste despre masini mai ieftine


am vazut acum 4 saptamani cred, la METRO in Craiova, o masina ''de teren'' nu mai retin numele si mi-a zis baiatul care statea langa ea : ''baiete asta e viitorul masinilor........sasiu facut de americani si motorizari facute la chinezi'' si l-am intrebat: '' nene dar cat o sa reziste o masina dasta pe drumurile noastre'' Twisted Evil
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
gold & platin le vand in bucuresti.
se cheama tata motors.


LE: La offroader ma refer
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
masina respectiva nu cred ca se numea TATA
dar sigla stiu sigur ca asta era Very Happy

masina pe care am vazuto eu era oferita ca premiu nu stiu sigur la ce concurs


P.S. chiar crezi ca o sa aiba succes chestiile alea pe care ei le numesc ''masini''? Twisted Evil
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Masinile pot fi vazute in Buc., pe Bd. Expozitiei chiar in spatele univ. romano-americane. Sunt in aceeasi curte cu o spalatorie, cu Delton Electronic (parca asa ii zice) si cu Romcar Motors. Shocked S`ar putea sa ma insel, dar e fff putin probabil.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
kodruc a scris:masina respectiva nu cred ca se numea TATA
dar sigla stiu sigur ca asta era Very Happy

masina pe care am vazuto eu era oferita ca premiu nu stiu sigur la ce concurs


P.S. chiar crezi ca o sa aiba succes chestiile alea pe care ei le numesc ''masini''? Twisted Evil


S-ar putea sa fi fost vorba despre Hover CUV . Este expus la Carrefour si seama putrin SsangYong Rexton . Era cumva powered by Mitsubishi ? Daca da , asta era masina .
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
da ai dreptate asta era masina HUVER CUV ...... corect
nu imi mai aminteam
dar parerea ta ce fel de masini sunt or sa reziste le noi?
or fi bune de ceva?........ cand l-am auzit pe ala de acolo ca are motor chinezesc pe sasiu facut la americani mi-a venit sa rad Very Happy ............. ''baiete asta o sa fie viitorul'' Twisted Evil
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Great Wall Motors se numeste firma chineza Smile

http://www.gwm.com.cn/eng/

In craiova este si reprezentanta la Service Nord, masina este f ingrijit lucrata , preturile sunt incepand cu 15 000 euro ( cu toatate taxele incluse )...problema este ca au motorizare benzina de 2400 cmc si E3.Cica din toamna o sa importe si varianta diesel de 2800cmc ,clar mai scumpa Sad
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Fratilor reveniti-va. Masinile chineze sunt ODIOASE, adevarate deathtrap-uri. Cand au incercat sa intre pe piata vest europeana cu copia aia dupa Frontera A (Landwind), au reusit performanta de a obtine 0(zero) stele la testul EuroNCAP; de asemenea cei de la Quatroruote au testat Hover CUV, iar la sectiunea cu fading-ul la franare (10 franari consecutive 100-0 km/h), de la a 6-a franare au renuntat sa mai testeze pt. ca distanta se marise de la prima franare cu peste 4 metri iar comportamentul masinii era deja periculos; oricat de optimist ai fi, poti sa o patesti cand te astepti mai putin(botosu stie Sad ) si atunci nu iti doresti sa fi intr-o cutie de chibrituri; de asemenea sunt praf la consum iar tot ce inseamna buton sau parghie are probabil durabilitatea "espadrilelor". Ultima masina care mi-as lua-o ar fi una chinezeasca, din punctul asta de vedere Tata-firma indiana-nici nu suporta comparatie, e net peste.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mama ..mentalitati , mentalitati , mentalitati !

Masina aia a fost scoasa din productie .
Hover are motor de Mitsubishi de 2.4 fabricat sub licenta , de pe Pajero .
Au obtinut 4 stele la buseala la un organism similar cu EuroNcap . Iar testele euroncap sunt in desfasurare , ca sa nu mai fie nici un dubiu .
Masina este foarte bine lucrata si incepe de la 13000 cip ( fara tva si taxa de inmatriculare ) .

Ingineru - dar de unde stii cat consuma ? Spune-mi consuma mult cu cutia manuala sau automata ? Chiar sunt curios .
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
misu_imv75 a scris:Great Wall Motors se numeste firma chineza Smile

http://www.gwm.com.cn/eng/

In craiova este si reprezentanta la Service Nord, masina este f ingrijit lucrata , preturile sunt incepand cu 15 000 euro ( cu toatate taxele incluse )...problema este ca au motorizare benzina de 2400 cmc si E3.Cica din toamna o sa importe si varianta diesel de 2800cmc ,clar mai scumpa Sad


www.rochin.ro - importatorul din Europe de Est .
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ingineru a scris:Fratilor reveniti-va. Masinile chineze sunt ODIOASE, adevarate deathtrap-uri. Cand au incercat sa intre pe piata vest europeana cu copia aia dupa Frontera A (Landwind), au reusit performanta de a obtine 0(zero) stele la testul EuroNCAP; de asemenea cei de la Quatroruote au testat Hover CUV, iar la sectiunea cu fading-ul la franare (10 franari consecutive 100-0 km/h), de la a 6-a franare au renuntat sa mai testeze pt. ca distanta se marise de la prima franare cu peste 4 metri iar comportamentul masinii era deja periculos; oricat de optimist ai fi, poti sa o patesti cand te astepti mai putin(botosu stie Sad ) si atunci nu iti doresti sa fi intr-o cutie de chibrituri; de asemenea sunt praf la consum iar tot ce inseamna buton sau parghie are probabil durabilitatea "espadrilelor". Ultima masina care mi-as lua-o ar fi una chinezeasca, din punctul asta de vedere Tata-firma indiana-nici nu suporta comparatie, e net peste.


Are ABS Bosch 8.0 ..E normal la un moment dat sa existe aversitate din partea diferitilor ziaristi . Si sa vezi ce va urma ca asta-i doar inceputul .
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
In cursul zilei de ieri eram in Bulgaria, in Ruse .. ati fi surprinsi sa aflati cate masini Geely am vazut acolo (am mers in spatele uneia .. daca nu ma insel MK16 sau ceva de genul asta). Personal nu imi place designul exterior. Ma chinuiam sa-mi tin masina in spatele ei fiindca ma tot intrebam: Ce **** *** marca mai e si asta? Ma gandeam ca e ceva american .. dar acum m-am lamurit ..

Se pare ca la noi chinezariile au priza.

Stima!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR