Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Au trecut 5 ani de cand ma bucur de masina, dar m-am cam plictisit de ea Smile Avand o configuratie mai deosebita, mi-e greu sa gasesc echivalente. Cam la ce pret ma sfatuiti sa o scot la vanzare si ce firme care se ocupa cu asta imi recomandati?
Pe mobile.de am gasit intre 11.000E si 13.000E modele asemanatoare sub 100.000km (in plus au sistemul de entertainment mai performant)
In tara nu exista decat masini mai slab echipate.

Configuratia:

1.4 140cp 200nm SPORT (echivalent Cosmo, difera culoarea ornamentelor cromate si modelul jantelor) cu remap la EDS (165cp, 260nm)
an 2011, 45.000km, revizii doar la reprezentante opel, fara accidente, unic utilizator

- AFL + flexride
- tapiterie full piele neagra perforata
- scaune fata sport incalzite si cu reglaje multiple
- volan piele incalzit

Nu stiu daca am postat unde trebuia, multumesc anticipat pt sfaturi Smile
Skip ads

  • clt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Cel mai bine o vinzi tu individual. Cei care se ocupa cu masini, in speta firmele cu buy-back, intotdeauna iti vor da un pret muult mai mic fata de ceea ce ai obtine tu postand anunturi pe site-urile specializate.
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Corect, cumnatul meu a dat la buy back acum un an la cei de la opel pentru achizitionarea unui astra j un ford focus din 2009 cu 100000km 20 tdi iar ca nivel de echipare destul de ridicat, unic proprietar, etc, pe olx si restul siteurilor de profil masina era intre 5500 -6000 e, ei in schimb i -au dat 3900e deci pretul nu e nici macar de bun simt.In prezent s -a plictisit si de aceasta, ii gaseste tot felul de defecte legate de confort pt a o da si a isi cumpara antara insa cu toate ca e in leasing si ca nu are decat 17000 km dupa un an pretul de vanzare e maxim 11000e.
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Alex giani probabil ca cumnatul tau a primit 3900€ la opel pt ca a mers acolo cu un ford/o alta marca, daca mergea cu un alt opel sigur primea cu 1000 €mai mult .
Oricum una peste alta a primit mai putin pt ca si opel trebuie sa mai scoata ceva profit la revanzare.
Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Mai exact la radacini, oricum peste tot la buyback pretul va fi unul subevaluat.Logic e normal sa primesti o subevaloare dar ma gandesc ca una de pana in 700e ar fi destul de echitabila, avand in vedere ca preturile practicate de ei la vanzare depasesc cu mult pretul real al aceleias masini vandute pe net de catre proprietar.In perioada in care am cautat masina am mers sa vad vreo cateva modele rulate la o reprezentanta ford si la tiriac, preturile erau cu cel putin 1000e peste pretul lor normal, intreband dc ,au argumentat caci cumparatorul primeste si o garantie si ca in general astea sunt preturile masinilor rulate luate de la reprezentante, adica unul mult mai mare.
  • loredan_f

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
bag o pe olx vezi ce si cum pune anunt pe ea.. autovit o mai negociezi poate faci un schimb diferente..pregatesti acte de service toti o sa te intrebe etc..
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Sa ai dovada anaf daca ai taxa platita si nerecuperata, aia te ajuta mult pe tine sa ti la pret cand vine vorba de negociat.
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
multumesc pt sfaturi, cam la ce pret s-o pun relativ cu mobile.de +10%?
a costat 19200E Smile
Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Vezi si tu pe olx care sunt preturile pt modelul respectiv lund in calcul km, anul si dotarile, iti faci o medie si mai pui si tu 100 -200 in plus sa ai din ce negocia.Nu te avanta cu mult peste pretul real ca altfel risti sa nu te sune nimeni .Bafta multa si grija cand vei lua alta nu de alta dar dupa km pare o masina noua, cunosc cazuri cand au dat masina buna si au luat o mare teapa lund mai mult o pacoste stricacioasa decat ceva mai bun.Nu stiu ce relevanta are mobile.de avand in vedere ca samsarii nostri cumpara de pe mobile si vand pe olx cu un pret mai mare.
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
mobile.de are relevanta pt ca acolo gasesc modele asemanatoare, la noi pe olx sau autovit - nu
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut Kickazz s-a meritat remap-ul facut de la EDS cu 25cp si 60Nm in plus? In ce consta mai exact procedura? Ce consecinte are asupra motorului? Cat timp ai mers cu remap si cum s-a comportat? Consum drastic mai mare? Ce consecinte are asupra fiabilitatii si componentelor mecanice ale motorului? Merci pentru feed-back!
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salut chelebet. eu zic ca a meritat tinand cont de pretul redus obtinut de la eds - care are promotie in decembrie / ianuarie la remap-uri Smile merg asa din iarna trecuta si se simt mai bine nu atat cei 25cp cat cei 60nm si reprizele, consumul e usor mai mare (~10%) consecinte nu stiu sa fie, aici trebuie sa vorbesti cu cineva experimentat si probabil depinde si de stilul de condus.
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
eu am cutie automata deci nu ar fi cine stie ce stil de condus, m-ar fi interesat pentru cuplul in plus... da nu stiu daca merita cei 300eur sau tu cat ai dat? plus ca masina mea va fi 2 ani in garantie si mi-i sa nu pierd nici garantia la reprezentanta daca fac resoft la eds
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
eu as astepta sa iasa din garantie.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
ok, asa voi face merci
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR