Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Intr-un acces de totala inconstienta m-am uitat (cam pe sarite, ce-i drept) la Endhiran (2010), robotul indian dansator, bataus si piesa centrala dintr-un film incredibil de kitchos si amuzant. Smile) Am ras efectiv la unele faze.
Faza asta cred ca o stiti deja, a mai fost si aici pe forum, nu o mai disec. Filmul e cam la fel pe tot parcursul. 3 faze mi-au ramas insa in minte pe langa aberatiile astea:
- robotii aia se incarcau ba de la bateriile masinii, ba de la o sursa de 500V fara niciun stres, efectul era acelasi: instant power.
- la o conferinta a "fauritorilor" de roboti, imaginea respectivei conferinte e fix robotul folosit ca imagine a antiviruslui NOD 32, copiat 100%.
- catre final, creatorul, pentru a-si distruge robotul malefic, construieste o arma letala cu... un calculator de buzunar, chinezarie de 2 lei (si eu mai am unul acasa). Si foloseste acel calculator pentru ca arata ciudat, a ceva jucarie super hi-tech, nu pentru ca s-ar vrea un soi de MacGiver indian.

Oricum, daca aveti chef sa radeti fara sa obositi mintea nici macar un pic, urmariti-l. Smile) Numai sa aveti nervi de el 2 ore jumate.
Skip ads

  • Alex-Carol

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1998 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
e penibil,nu am vazut decat ''faza asta'' ,dar mi-a ajuns .film indian pt ........indienii de pretutindeni.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Un serial fff bun ce se merita vazut WHITE COLLAR http://www.youtube.com/watch?v=n0nm-7jCAp4
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu ma uit la grey's anatomy. mai am sezonul 7 si dupa astept sa mai apara. super serialul.

ma uit online cu subtritrare.am gasit un site cu transfer bun si cu 2,25 euro/luna am acces nelimitat.
Skip ads

  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca v-a placut "The Sopranos" atunci cu siguranta acesta este noul serial preferat :

"“Sons of Anarchy” este un serial original despre membrii clubului de motocicliºti rebeli Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original (SAMCRO sau Sam Crow), relaþiile dintre aceºtia, familiile ºi afacerile lor ºi modul în care toate acestea se rãsfrâng asupra comunitãþii unde ei trãiesc ºi îºi desfãºoarã activitatea. Serialul este centrat pe Jackson “Jax” Teller, vicepreºedintele, care începe sã punã la îndoialã activitãþile SAMCRO ºi sã aibã dubii în privinþa implicãrii sale în club. Kurt Sutter, creatorul, scenaristul ºi producãtorul serialului, totodatã personaj secundar în serial (Otto), iar în viaþa realã, soþul lui Katey Sagal, amator de motociclete ºi fin cunoscãtor al cluburilor de gen, s-a inspirat în crearea serialului din istoria clubului Hell’s Angels. În episodul “NS” al sezonului 3 am avut ocazia sã îl vedem pe acesta într-un schimb de replici cu însuºi fondatorului Hell’s Angels, Sonny Barger.

“Sons of Anarchy” a fost nominalizat la premiile Emmy la categoria ‘cea mai bunã melodie tematicã’ (“This Life”, de Curtis Stigers & The Forest Rangers), iar Katey Sagal a fost rãsplãtitã cu un Glob de Aur (cea mai bunã actriþã într-un serial tv, dramã)."

trailer :
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Killer Elite. Desi foarte laudat m-am plictisit si nu l-am mai terminat.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Killer Elite. Desi foarte laudat m-am plictisit si nu l-am mai terminat.

mie mi-a placut mult si zic ca merita vizionat Wink pana la final
inca doua care mi-au placut si bine realizate

Abduction si The Mechanic ambele 2011
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Horrible bosses.
Am ras ceva.
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
mai nou am vazut chuck.
cel mai bun de pana acum il consider house m.d.
  • crs_crs

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Z 22 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Shawshank Redemption , cel mai tare thriller psihologic pe care l-am vizionat , vi-l recomand . e cu morgan freeman
  • cetin

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
crs_crs a scris:Shawshank Redemption , cel mai tare thriller psihologic pe care l-am vizionat , vi-l recomand . e cu morgan freeman

Intr-adevar un film de nota 10 ... merita vazut.
  • Agape Ioan

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Dr. House, mi se pare un serial reusit.Il recomand.Peste 3 zile se va putea urmari ultimul episod al serialului ,pe net.
Skip ads

  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Bunraku (2010). Woody Harrelson, Ron Perlman, Demi Moore si foarte multi actori romani (cei care au si replici joaca excelent).
Poveste banala, un fel de western cu samurai, bla bla. In schimb decorul si coregrafia, modul de a pune povestea in scena... nota 11 din 10. M-a impresionat foarte tare. Merita vazut doar pentru asta, e ceva total diferit de ceea ce vezi in filme de obicei.
O sa vedeti chiar si o urmarire haioasa: 3 Dacii 1100 urmaresc un Fiat 600 (cred)! Razz
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,
recomandati-mi si mie o comedie buna.
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Horrible bosses. Chiaf ieri l-am vazut, destul de bun.
Daca vrei una mai veche, da super adevarata, iti recomand The party, cu Peter Sellers.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
recomand Crazy, Stupid, Love
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
hai cu recomandarile Smile vreau sa vad un film bun.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ce am vazut saptamana asta :
1. Crazy Stupid Love;
2. Horrible Bosses;
3. Colombiana;
4. Elephant White;
5. The Shawshank Redemption (1994) - re,revazut.
Primele 4 le recomand, sunt filme pentru amatorii de gen. Interesante. Insa filmul de pe pozitia a 5-a este o capodopera a cinematografiei, realizat exceptional. Un film de colectie. Mai ales ca l-am vazut BluRay la 1080p. Il recomand cu incredere tuturor celor ce nu l-au vazut.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
dintre 3 si 4 (singurele neviozionate din lista ta), ce ai recomanda?

LE ; am luat Colombiana...celalalt avea o nota de "invidiat" pe IMDB
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
respected a scris:dintre 3 si 4 (singurele neviozionate din lista ta), ce ai recomanda?

LE ; am luat Colombiana...celalalt avea o nota de "invidiat" pe IMDB

Ambele abunda de standardele clisee americane, insa daca ar fi sa aleg...sa zic Colombiana. Le poti vedea pe amandoua totusi. Si eu caut pareri pe IMDB si pe forumuri inainte de a vedea un film, dar multe opinii sunt date prin prisma propriilor gusturi.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR