Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut, Sunt in UK si am o Vectra B 2001. De cand am cumparat-o ( 150 lire ) imi face figuri ABS-ul. Omul mi-a zis de problema. Am zis ca sunt in UK ptr ca aici si daca intrebi, te costa . Am intrebat multi mecanici, englezi, romani..toti si-au dat cu parerea.. nu stiu ce are defapt. Ce se intampla ?
Cand pun contactu, sta aprins putin se stinge, atunci nu imi prinde frana. la viteze mici, 20 km/h - 30 cand apas frana e ca si cum as apasa pe o caramida care da sa se parga sau nu prea. Daca trec de 70 , se apinde becul de la ABS si prinde frana..nu intra ABS-ul . Vreau sa stiu daca a intampinat careva problema asta .
As putea sa iau alta masina dar nu vreau sa investesc bani ptr 50 mile pe zi si volan pe dreapta. E aici langa mine un shrot si sunt 3 masini ca si a mea, nu stiu ce sa cumpar. Am dat "cautare" dar dupa 10 ore de lucru nu prea mai am chef sa citesc 1000 de topicuri care sare din unul in altul despre ABS . Mersi , Lucian.
Masina e 1.8 16v
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
schima-i tot modulul abs
  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cel din compartimentul motor zici ?
  • MOISINA

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Furtunul sau membrana de la burduful de servo ar trebui verificate sau schimbate, daca este cazul. Spor !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR