Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • radu_2044

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Salutari,

Am primit un e-mail de la EDS auto prin care sunt avertizat de posibile probleme la masinile Opel Astra J cu motorizare 2.0 diesel care duc la "pierderea de presiune ulei motor pe la garnitura dintre sorb si pompa de ulei" si eventual la "defectarea aproape iremediabila a motorului "

Am atasat mesajul primt.

Ma puteti sfatui daca ar trebui sa iau acest mesaj in serios sau sa consider ca este doar un mod de atragere a clientilor Smile ?

Multumesc,

Radu
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca te uiti pe topicul dedicat Insignia, unde acest motor este omniprezent, vei intelege de ce. Tu ai motorul in cauza. Pentru cat costa inlocuirea acelei garnituri o data la 4 ani nu merita stresul de a ramane in drum si cu paguba de pana la 2000 euro.
  • radu_2044

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2016

  • Mesaj Privat
ok, multumesc. O sa merg cat de curand sa inlocuiesc garnitura.
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
am observat destul de multe discutii cu probleme pt motorul 2.0 dth insignia atat pe acest forum cat si pe forumul italian, nu am reusit sa gasesc nimic deocamdata referitor la motorul de pe astra j 2.0 dth, parerile sant impartite pt acest defect care dupa parerea mea e un defect de fabrica pt care opel nu recunoaste nimic, uni zic ca defectul pleaca de la o garnitura la pompa de ulei(forumul romanesc) in schimb la italieni se zice ca ar fi datorita faptului ca in timpul regenerari toata motorina nearsa ajunge in baia de ulei si dilueaza uleiul si din cauza asta se defecteaza cuzineti plus varianta cu garnitura.
Eu am chemat concesionaria opel de unde am luat masina pt a cere ceva informati dar ...ei nu stiu nimic de asemenea probleme. In schimb un fost mecanic opel pe care il cunosc personal a zis ca sant probleme pt opel insignia fabricate pana in 2012 dar datorita faptului ca el nu mai lucreaza acolo nu stie nimic de probleme pt motor astra. Luni o sa ma intalnesc cu el si o sa vad ce mai pot afla. Oricum pt 100-150 € nu se merita sa riscam .
  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
radu_2044 a scris:Salutari,

Am primit un e-mail de la EDS auto prin care sunt avertizat de posibile probleme la masinile Opel Astra J cu motorizare 2.0 diesel care duc la "pierderea de presiune ulei motor pe la garnitura dintre sorb si pompa de ulei" si eventual la "defectarea aproape iremediabila a motorului "

Am atasat mesajul primt.

Ma puteti sfatui daca ar trebui sa iau acest mesaj in serios sau sa consider ca este doar un mod de atragere a clientilor Smile ?

Multumesc,

Radu



eu nu as sta mult pe ganduri . chiar au avut probleme mari cu motoarele in cauza , toate din cauza unui "amarat de inel" .

numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR