Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • Overtake

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Detin un Opel Corsa C, 1.2, 55w, 75hp motor z12xe si voi avea nevoie de parerile voastre referitor la problema mea cu automobilul.

Mergeam linistit pe strada cu 40km/h si mi s'a aprins martorul ' Check Engine ' fara ca masina sa prezinte probleme in mers. Dupa un timp am dus'o la un mecanic, m'a intrebat daca am un martor aprins in bord deoarece pare ca cineva a incercat sa'mi scoata sonda lambda. (omul de la care am cumparat masina).
I'am spus ca nu, la care m'a intrebat ce consum scot cu ea si i'am spus ca 10%.
Mi'a evaluat masina si mi'a spus ca sonda lambda trebuie schimbata impreuna cu bujiile pt a fi sigur sa nu scot consum ridicat.
(Am folosit metoda pedalelor pt a citi eroarea, ea fiind 0130, pot atasa video pt cei interesati)
Cand merg cu ea, cateodata am impresia ca nu se 'infinge' cum facea cand am luato.

Aici interveniti voi, rog pe cunoscatori sa'mi recomande o sonda lambda care, din experienta voastra este viabila si oarecum accesibila financiar. Totodata o recomandare pt bujii, mergand pe acelasi principiu.

Sunt nob cand vine vorba de partea mecanica si electrica a masinii.
PS: Daca imi puteti spune si ce fel de bec pentru semnalizare dreapta fata trebuie sa iau, raman recunoscator.

O zi frumoasa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR