Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bakelyt

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Dupa o ploaie ce a durat toata ziua am observat ca pe partea dreapta fata si dreapta spate am apa in masina Sad vb de cca 2-3 litri. Apa nu provine din sistemul de racire a masinii este curata deci cred ca e apa de plaoie.. Inca in parcare am verificat daca curge cumva pe sub torpedou (am dat o cautare pe form) si am verificat si scurgerea de la aripa interioara din partea dreapta a masinii. La rand a venit chederele de la usa in partea dreapta au fost uscate, am rabatat scaunul din spate daca nu e cumva de la garnitura de la rezervor cumva dar si ala era uscat. Apa mai multa este in partea din dreapta spate. Are cineva vreo idee unde mai sunt scurgeri ce ar putea fi infundate? sau ce sa verific ? De unde sa ma apuc?

P.S: Inainte ca un membru sa intrebe; Da geamurile au fost ridicate Smile

Va multumesc anticipat pentru ajutor
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Demonteaza grila de la stergatoare. Sunt scurgerile obturate
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Asa zic si eu.Sunt patit,si eu am tot Astra G.S-au infundat scurgerile de sub grila de plastic de la stergatoare,s-a adunat apa si a intrat prin aeroterma.A trebuit sa inlocuiesc dupa putin timp.Dupa ce am curatat scurgerile alea,n-am mai avut probleme.Scurgerile se infunda cu praf,noroi si resturi de frunze..M-am ingrozit ce am gasit acolo Smile
  • bakelyt

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
salut,

din pacate nu pot da jos stergatoarele dar am ridicat putin grila de plastic si acolo nu vad murdarie. Scurgerea deacolo care duce apa pe la aripa interioara e ok curata. alte idei? Am demontat torpedoul, nu vad nimic, am scos scaunul din dreapta, am dat jos platicele de la praf pe interior ca se pot ridica mocheta darnu vad unde intra apa. Vreo 5 litri de apa am scos de acolo Sad . Daca intra pe la bara de deasupra nu ar trebui sa se vada pe tavan ceva umed? sau pe la prag ?

Sunt ff dezamagit acuma nu stiu ce sa mai fac.. Sad
Idei?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR