Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • BlonduDan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia OPC 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Simptome: Deoarece sunt nou pe aici vreau in primul rand sa salut toti membrii acestui club sa va urez un an nou plin de bucurii, caci numai este mult, sarbatori asa cum va doriti si multa sanatate.......
Am un opel insignia 2012, 2000 cdti, 131 cp, cutie manuala cumparat recent ( 20 zile) din germania, nici o problema cu el pana mai acum doua zile cand aud un zumzait ca si cand ar lucra un motoras ceva de genul in momentul cand o accelerez brusc indiferent ca sunt pe liber sau in viteza. Daca o accelerez incet, constant nu se mai aude, cum o sprituiesc o accelerez tare, brusc sau cum vreti sa-i spuneti iar se aude si asta numai in momentul cand incepe usor motorul sa se incalzeasca, cand este rece nu se aude. Mentionez ca masina functioneaza si trage super OK, nu am nici un bec sau martor aprins prin bord numai acel zumzait parca ar fi de motoras care ar lucra sau ar lucra in gol , habar nu am. Acel zgomot se aude aude o secunda maxim doua numai in momentul cand accelerez din scurt, brusc, sprituiesc indiferent ca sunt in mers sau pe liber. Va rog scapatima de stresul asta. Sincer nu m-am dus intr-un service deoarece imi este teama sa nu aiba ceva minor iar ei sa-mi zica domne ca are ceva nu stiu pe unde si ca va coste zeci de milioane sa o faceti. Vreau macar sa aflu ce are sa am habar de ceva cand ma duc in service. Va rog ajutati-ma.

Cod(uri) eroare:
----
Model: Insignia OPC
An fabricatie: 2012
Cod motor: (cod motor?)
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Bine ai venit ! Cel mai probabil e vorba despre electrovalva turbo. Ai un link. Spor la citit

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=109861
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR