Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
http://www.auto-motor-und-s...ich-11744644.html
Skip ads

  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Iti mulțumi ptr articol, pãcat ca nu stiu o boabã germanã.
Am fost astãzi la Rãdãcini. Comanda data in 17 iulie masina intra in fabricatie pe 6 septembrie. Deci undeva pe la sfârșitul lunii septembrie a sa ajunga in Romania. Asta e mai asteptam
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
AState...am cateva zile înaintea ta, crezi ca vin in Septembrie?
  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Google.translate traduce rezonabil in engleza link-ul pus de @sever iulian
Skip ads

  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Așteptând la Rãdãcini sa fac revizia la suzuki am avut vreo 2 ore de pierdut pe acolo.
Am tras de insingnia modelul nou ca disperatul. Se uita doamna de la vânzãri la ora 9 dimineața la mine ca la cai verzi. Am fost si pe mazda. Cat de cat obiectiv comparativ cu mazda 6: finisare echivalentã echipatã cu scaune cu tapiserie normalã de pânza. Cu scaunul reglat ca ptr mine mult mai.mult spațiu ptr pasageri la picioare ptr insingnia. La cap problema(nu la al meu). Daca stai corect pe bancheta spate cu capul lipit de tetiera mai raman cam 3 degete pânã la acoperis ptr insigia. La mazda.6 cam o palma. Nota: am i lãțimea 1.70.
Referitor la interior nu prea am termen de comparatie intre cele doua. Am vãzut o mazda 3 cu interior full piele si e foarte bine ca aspect si feeling. Imi închipui cã la 6 e la fel. La insingnia doar am vazut masina de test care avea piele crem. Aratã bine.
Eu am ales siena 2 jet black perforata cu pachet scaune fata agr( 18 reglaje electrice, memorii, masaj, ventilatie etc) sa vedem cum or fi.
Dpdv singurul competitor ptr insingnia ar fi Mondeo, nu Passat care este plictisitor, oricât de bine ar fi finisat. La mazda 6 m-am uitat mai demult si motorul de 2.2 nu îmi convine.
  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Urcà-te si in Mondeo, urcà-te si in Passat, condu-le si ai sà vezi cà Insignia iese pe 3...Din pàcate...Pentru tine, cà ai ales deja.Da ghiceste cine e pe 1.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
diferentele dintre masini in aceeasi clasa is foarte mici, fiecare are plusul si minusul ei. nu exista cu adevarat masina no 1 , ca daca ar fi existat celelalte nu s-ar mai fi cumparat. eu am ales insignia din cauza pretului si a faptului ca e o masina noua pe piata. mondeo de exemplu e cam la sfarsitul carierei, cum ar fi sa dai 30 de mii pe masina si la anul sa vezi un model nou pe strada ?
insignia GS e pe moment un best buy din punct de vedere al pretului, eu am platit 31 mii pt:
-2 T 260 cai
-AT8 identica cu cea de pe volvo S90 + altele(https://en.wikipedia.org/wiki/AWF8F35)
-AWD torque vectoring similar Range Rover, Focus RS(http://www.gkn.com/en/newsroom/news-releases/driveline/2017/gkns-twinster-provides-intelligent-all-wheel-drive-torque-vectoring-for-new-opel-insignia/)
-Android auto, led,ACC, bose, s.a.m.d.
Cat ar costa un passat cu dotarile de mai sus ? Oricum am primit o gramada de critici de la prieteni/rude ca am dat +30 mii pe un opel cand puteam lua un premium sh . Nu pretind ca am facut alegerea cea mai buna dar mi-a placut mereu sa fiu altfel decat majoritatea Smile
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Super...Mai bine orice noutate decât SH de la altcineva Desigur parerile sun împãrțite,dar nustiu câți ar gândi așa-ce e nou e nou Fiecare își "arunca" banii cum considera el Eu unul am optat ptrGS Inovation 1.5 benzina 122 kw cu dotãrile de care eu cred ca am nevoie (in mare... faruri led, navi și alte câteva mãrunțișuri)Având garaj nu mi trebuiesc altele Km nu fac mai mult de 1000 și ceva pe luna Tuturor "opelistilor" le doresc drumuri bune fãrã evenimente.
Skip ads

  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sever Iulian super explixatia ta si ai dreptate, eu unu iti dau dreptate. Sa iti vine cat mai repede sa te bucuri de ia
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:diferentele dintre masini in aceeasi clasa is foarte mici, fiecare are plusul si minusul ei. nu exista cu adevarat masina no 1 , ca daca ar fi existat celelalte nu s-ar mai fi cumparat. eu am ales insignia din cauza pretului si a faptului ca e o masina noua pe piata. mondeo de exemplu e cam la sfarsitul carierei, cum ar fi sa dai 30 de mii pe masina si la anul sa vezi un model nou pe strada ?
insignia GS e pe moment un best buy din punct de vedere al pretului, eu am platit 31 mii pt:
-2 T 260 cai
-AT8 identica cu cea de pe volvo S90 + altele(https://en.wikipedia.org/wiki/AWF8F35)
-AWD torque vectoring similar Range Rover, Focus RS(http://www.gkn.com/en/newsroom/news-releases/driveline/2017/gkns-twinster-provides-intelligent-all-wheel-drive-torque-vectoring-for-new-opel-insignia/)
-Android auto, led,ACC, bose, s.a.m.d.
Cat ar costa un passat cu dotarile de mai sus ? Oricum am primit o gramada de critici de la prieteni/rude ca am dat +30 mii pe un opel cand puteam lua un premium sh . Nu pretind ca am facut alegerea cea mai buna dar mi-a placut mereu sa fiu altfel decat majoritatea Smile


Good point!

Un manual pentru Infotainement gasim undeva?Cel al masinii il stiu pe de rost😆
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@sever iulian: Cand vine masina? Fa-i si un CASCO sa fie valabil din ziua in care o iei de la dealer Smile

@vectragts1: Manualele pentru Insignia B (MY2018) le gasesti aici
Sistemul infotainment vad ca poate reda si filme:
Formatele de fiºiere film care pot fi
redate sunt: AVI, MPG, MP4, XVID ºi WMV.

  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Adi4Opel : Multumesc!
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
[quote="Adi4Opel"]@sever iulian: Cand vine masina? Fa-i si un CASCO sa fie valabil din ziua in care o iei de la dealer Smile

am inteles ca ar veni intre 10-15 septembrie, oricum ajung in tara/acasa pe 14 . Casco nu am de gand sa ii fac, nu e frumos sa spun si de ce . Embarassed
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
raducut a scris:Urcà-te si in Mondeo, urcà-te si in Passat, condu-le si ai sà vezi cà Insignia iese pe 3...Din pàcate...Pentru tine, cà ai ales deja.Da ghiceste cine e pe 1.

Ptr mine la fel ca si pentru o grãmadã de alți oameni insingnia e pe locul 1, ca altfel nu se cumpãrã deloc. Mondeo e foarte frumos si la interior si la exterior însã cum ã zis colegul iuian inainte dai peste 30.000 euro si in un an apare un nou model. Iar Passat (la fel ca orice alta masina din grupul VAG) nu o sa imi cumpãr niciodatã. Am si eu niste pitici..... Eu vorbesc din experienta proprie: nesimțiți ca la VAG si pe partea de vânzãri si de service nu am vazut nicãieri în România. Iar masinile inclusiv Passat mi se par anoste. Or fi ele bine facute bine finisate însã nu transmit nicio emoție. Repet ptr mine. Altcineva e liber sa faca ce vrea cu banii proprii. Nimeni nu are pretenția cã ã lui e cea mai tare, oricare teste se pot face. Deja in domeniul auto, ca si alte domenii (telefoane) cam toți producãtorii buni ( fãrã geely sau mai stiu eu ce marca noname) ofera cam aceleasi lucruri, totul se rezuma la alegeri subiective. Ca idee dacã VW nu vindea atâtea auto la instituții de stat nu era in Romania nici macar pe locul 3 la vanzari. Dar deja intrãm în polemici care nu își iau rostul. Sa va bucurați de masinutele personale si fãrã evenimente. O zi buna
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Rezumat la insingnia comandata: 17 iulie contract. 6 septembrie se va fabrica. Maxim o lunã și ajunge la noi.
Model 2.o cerți 8at. Echipat e innovation cu urmãtoarele dotari: pachet sofer cu camera 360 asistenta parcare si toate nebuniile de siguranțã (lame asist. Brate asist etc) tapiserie siena jet black perforata cu pachet scaune AGR ( 18 reglaje electrice, 2 memorii, masaj, ventilatie, bancheta scape incalzita) pachet iarna (volan, scaune fata incalzite) faruri ceata, jante diamond cut. Pachet navigație navi 900 si sistem bose. Cam astea ar fi cele importante, mai sunt mãrunțișuri. Încãrcare wireless etc.
Pret de lista 29700 pret final idem
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
@AState, la cat timp dupa comanda ai primit notificare cu data estimativa de productie a masinii?
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
In cazul meu a fost o problema: agentul de vânzãri cu care am discutat eu ã plecat de acolo. Am fost eu sâmbãtã dimineațã si am intrebat
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
AndreiPetrica -pachet asistenta șofer 1 este sigur in dotarea standardAm fost astãzi la Rãdãcini și mi a arãtat in calculator.Am comandat o pe 7 Iulie și încã nu se știe când intra ptr asamblare Ideea este ca in Octombrie cu siguranța vine in țara.
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Asa este. Am primit confirmarea si de la dealer pana la urma. Eu am facut comanda pe 17 August si mi s-a spus ca pe la inceputul lui Noiembrie o sa vina.
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Ma intreb de ce la mine vine in noiembrie daca am comandat-o pe 13 iulie?.Exista diferente intre grandsport si sports tourer in ceea ce priveste cererile?.Ma indoiesc.Cred ca inafara de mine nu a comandat nimeni de aici sports tourer.Oricum e bine pentru ca in contract mi-au dat termen 6-7 luni.
Mai am o nedumerire.La vechiul insignia am pus jante cu cauciucuri de iarna pe 16.La cel nou va trebui sa comand cauciucuri pe 18 sau roti complete.Sunt nedumerit pentru ca ea vine cu cauciucuri de vara in noiembrie si avand senzori de presiune nu stiu cum e mai bine.Poate ma ajuta cineva...👍👍👍😐
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR