Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Lucian94

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut , sunt nou pe aici, adica mi-am rezolvat cateva probleme care au fost deja postate dar nu am avut cont sau am postat vreodata, daca nu postez unde trebuie sau a mai fost discutia imi cer scuze

Deci...
Dupa cum spune titlu am o astra G 2.0 diesel si as dori sa schimb TID-ul cu un CID.
Daca a mai facut cineva si ma poate ajuta cu sfaturi/tutoriale as fi recunoscator.
Si as dori sa stiu daca as putea avea erori sau defectiuni din cauza acestei schimbari.
Mentionez ca nu am probleme cu el , vreau doar un aspect mai frumos.
Model: Astra G
An fabricatie: 2002
Cod motor: Y20DTH
1.vreau
2.am
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ce vrei tu se poate face dar este ceva mai complicat. in primul rand trebuie vazut daca ai computer de bord (la maneta de stergatoare cele 2 butoane vazute si in poza) ceea ce sigur nu ai avand in vedere ca ai TID si apoi trebuie sa cumperi toate cele necesare de la ecran, consola centrala in care sta, posibil ceva mufe si fire si nu stiu daca nu cumva iti trebuie un casetofon original cu care functioneaza... dupa care programarile necesare cu TECH 2 sau ceva asemanator. Oricum este ceva de munca si va costa si ceva bani ca se gaseste foarte greu un CID pentru Astra G
  • Lucian94

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Am computer de bord , CID gasesc si plansa de bord, asta nu ar fi o problema, ma int daca pot face eu acasa sau trebuie mers la un service autorizat.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1- daca ai TID, nu ai computer de bord. Daca ai computer de bord, nu ai TID. Hotaraste-te ce ai
2- Eu am inlocuit TID cu MID, inclusiv trasul corespunzator de fire, si am montat si tempomat. Acasa. M-a ajutat un prieten electronist, pe partea de lipit fire, etc. Da' acuma depinde cat curaj ai, si la ce te pricepi. Daca ai 2 maini stangi, iti recomand si roata sa o umfli la vulcanizare. Daca ai simt tehnic, poti si sa segmentezi motorul in spatele blocului....
Skip ads

  • Lucian94

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze, am mid si vreau cid
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
este destul de complicat dar nu imposibil. intai iti trebuie CID-ul si cred ca si CD-playerul care sa comunice cu el si apoi munca bruta... succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR