Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AlexDinca24

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salutare !

Voi începe prin a va spune ca îs nou pe acest forum ,încã nu detin marca Opel dar intentionez in viitorul apropiat sa achizitionez un Astra H.
Ideea este ca eu locuiesc in Bucuresti ,in fiecare zi am de fãcut cam 5 km din Pantelimon pana in centrul orasului pentru a merge la munca.
Momentan sunt posesorul unui Nissan Primera P12 1.6i (109 cp) ,masina care va rãmâne tot in familie.
Km in extra urban ...3-4 concedii pe an la mare si la munte si maxim 2 deplasãri pe luna pana la Târgoviste care este la 80km.
Nefiind posesor al mãrcii,iar prietenii mei toti au cu totul si cu totul alte modele ce motorizare mi ati recomanda ?
Asteptãrile mele ar fi urmãtoarele :

Consum ~10% ca in prezent in minunatul Bucuresti .Extra urban ~6% la o viteza decenta .
Isonorizare (sau cum se numeste) buna pa viteza de 100-120km/H ,sa nu simt ca intra motorul peste mine .

Fiabilitate si revizii decente ca pret.

Sa îmi fie cu iertare dacã am procedat gresit cu topicul,dar m ar ajuta un sfat al unui posesor al aceste mãrci .



Va multumesc,
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pt. distante scurte, in Bucuresti, iti recomand Astra H 1.6 (105 CP-XEP sau 115 CP-XER), eventual cu GPL.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR