Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ionut1122

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Sal . Sunt ai eu posesorul unui Opel astra g 1.7dti anul fabricației 2000 . Am cumparat Masina si dupa o luna sa zic asa cand m.am uitat la antigel am vazut ca avea niște pete de ulei am fost la service si mi.au spus ca am termoflotul anulat in fine l-am înlocuit cu unul nou am mers o perioada cu apa distilare dupa care iam pus antigel roz g12 am vazut ca il pierde pe unde pe nicãieri cu apa merge cu antigel il pierde si cred cã-mi creste si nivelul la ulei cu antigel .. Am pus antigel ma lãsat turbina am schimbat turbina Iara ma lãsat am pus alta si asta ma lãsat 3 turbine in 2 luni ... Care poate sa fie cauza ? De ce apa nu o consuma si antigel da ! Pana sa schimb termoflotul Masina nu consuma nimic mergea foarte bine ... Poate sa fie asta cauza de imi strica turbina sa se lege una cu alta . Nu stiu ce sa.i mai fac sunt total dezamãgit de aceasa Masina ... Nu mai zic pompa de apa alternator Electromotor mai bune sunt dacile alea 1310 !
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Turbina la modelul asta ar trebui sa te tina o viata...a mea are 16 ani aproape si turbina originala. Problema cred ca e la mecanici. Du-te la un service specializat pe turbo, recomand AVD Turbo in Bucuresti, pentru reconditionare. Cat despre antigel in ulei problema pare a fi de la garnitura de chiuloasa. Ai putea sa verifici si tecile injectoarelor care dupa un timp se corodeaza si ajunge ulei in antigel.
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR