Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor si La Multi Ani. As vrea sa ma ajutati cu o oarecare problema. Am vrut sa fac testul cu pedalele si contactul pus , pentru a afla daca am ceva erori si nu-mi iese nicicum Sad Deci , am apasat frana + acceleratia si pe urma am pus contactul si nimic Sad ,deci , mi se aprind luminile in bord si pe urma se sting care trebuie sa sa stinga si martorul cu motorul nu incepe sa palpaie deloc , ca sa pot vedea daca am vreo eroare sau nu . Nu stiu ce ar trebui sa mai fac in plus . Idea
Skip ads

  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Din pãcate la tipul tãu de motorizare nu merge acest test.
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Si alta modalitate nu ar fi ?
  • tomariscom

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2013

  • Mesaj Privat
scoti capacul de sub frana de mana. scoti aparatoarea de la mufa calculator(daca o ai) bagi o sarma intre pini 6-8 si pui contactul la primul scat. urmaresti de cate ori clipeste martorul motor. o data =1
10 ori=0
exemplu o data 1
de 4 ori 4
de zece ori 0
de 7 ori 7
eroere 1407
cauti pe forum si vezi ce reprezinta eroarea
daca clipeste de 4 ori a cate 10 nu ai nici o eroare

la multi ani
Skip ads

  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Am luat capacul dintre schimbator si frana de mana si acolo este 1 mufa neagra . eu pun 1 poza si daca este asta sau tre sa desfac invelitoarea de la frana de mana. daca este asta spunemi , te rog, pe care parte sa numar si din ce parte sa incep numaratoarea.
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat

  • tomariscom

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2013

  • Mesaj Privat
in partea dreapta unde ai mai multe 8 buc numeri de la volan spre spate si bagi agrafa la 5 si sase(5-6) pui contactul la primul cat si astepti sa clipeasca martorul motor. daca nu te descurci da nr de tel si te sun sa iti spun pas cu pas
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
am facut cum ai spus si nu merge. Am pus agrafa in 5 si 6 , am apasat frana si acceleratia si am pus contactul la pozitia care se aprind becurile in bord si mi se stinge martorul cu motorasul si nu se mai aprinde . Am asteptat putin si nu sa mai aprins. Cand pun contactul cu agrafa pusa incepe sa sune ca si cum ar pompa ceva (un sunet ca si acela cand speli parbrizul ) adica zzzzzzzzzzz.zzzzzzzzzzzzz.zzzzzzzzzzz. etc. Se aude din zona carburator sau ce mai e pe acolo. daca am vazut ca suna antruna am scos cheia din contact ca mia fost frica sa nu se intample ceva. ( sau poate asa tre sa sune ? ) .Iti las nr de telefon. 0742978764 uite 1 poza cum am pus agrafa.
  • nicu_dln

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
am facut cum ai spus si nu merge. Am pus agrafa in 5 si 6 , am apasat frana si acceleratia si am pus contactul la pozitia care se aprind becurile in bord si mi se stinge martorul cu motorasul si nu se mai aprinde . Am asteptat putin si nu sa mai aprins. Cand pun contactul cu agrafa pusa incepe sa sune ca si cum ar pompa ceva (un sunet ca si acela cand speli parbrizul ) adica zzzzzzzzzzz.zzzzzzzzzzzzz.zzzzzzzzzzz. etc. Se aude din zona carburator sau ce mai e pe acolo. daca am vazut ca suna antruna am scos cheia din contact ca mia fost frica sa nu se intample ceva. ( sau poate asa tre sa sune ? ) .Iti las nr de telefon. 0742978764 uite 1 poza cum am pus agrafa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR