Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • mircea aurelian

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Buna ,am o problema , pe langa altele Smile ,la un opel astra j sport tourer din 2012 cu senzorul de temperatura ambientala , l- am schimbat pentru ca era defect, cel nou pus imi arata o diferenta de patru grade plus fata de temperatura de afara, am mers la service si i-am pus sa il schimbe cu unul nou, crezand ca este defect, dar si al doilea senzor arata eronat, tot aceasi diferenta de patru grade fata de temperatura de afara, daca ma poate ajuta cineva sa imi zica ce sa verific,banuiesc ca nu sunt amandoi senzorii defecti, precizez ca am si probleme cu regenerarea , se regenereaza des si am inceput sa ii resetez senzori si sa ii fac verificari, deocamdata toate sunt ok, injectoare , presiunea in filtru etc. mai ramane sa resoftez, poate din aceasi cauza imi arata eronat temperatura de afara.
  • tdc25

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Imi poti spune unde se afla senzorul de temperatura ambientala? Si eu am probleme, arata eronat, in general cu 15 grade in plus. Astazi a aratat cu 20 grade in minus fata de temperatura reala.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
In grila de jos din bara fata pe partea stg.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR