Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • blue_shark

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2011

  • Mesaj Privat
vin si eu cu ceva mici inconveniente in urma unor mici incidente. in urma cu ceva vreme am lovit o capra aparuta din neant fix in botul masinii, rezultand distrugerea completa a farului drepta si a spoilerului, radiatoarelor...in fine...o suma consistenta, dar noroc de full casco. problema e ca dupa montaj farul din dreapta lumineaza un pic mai jos decat cel din stanga, desi am fost de vreo 3 ori in service pt remediere de fiecare data mi s-a spus ca nu se poate face nimic. reglajul farului se face din tester sau e vreun alt punct de ajustare sau cum isi ia el reperul de inaltime? pe tester nu apare nici o eroare in sensul asta.

si a2a problema aparuta recent, e ca dupa ce m-am urcat la volan si am coborat inaltimea scaunului de la sofer, reglajul a incetat sa mai functioneze. se aude releu cum ca ar primi comanda insa motorasul nu mai ridica sau sa coboare scaunul. ce poate sa se fi intamplat in cazul aceasta sau ce ar fi de inlocuit?


multumesc anticipat:)
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
1) regajul se face pe sistemul clasic. Farul are 2 suruburi cu cap ptr imbus/surbelnita stea. Unul este ptr reglaj pe inaltime, celalalt ptr reglajlateral.

2) Cand ai cobort scaunul pana jos, ti-a ramas blocat sau nu mai prinde filetul pentru ridicare. Am patit si eu...insa dupa 2 zile si-a revenit brusc. De atunci nu mai reglez scaunul pe maxim jos
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR