Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • mariusZYK

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2016

  • Mesaj Privat
buna seara! detin cam de jumatate de an un astra h caravan 1.6 cu gpl din fabrica. Masina merge bine fara erori sau martori aprinsi in bord. masina are instalatie gpl landi renzo montata din fabrica. problema mea este ca in zona mea (pitesti) nu sa putut pune laptopul pe instalatia de gpl deoarece ar fi codata de cei de la opel. a mai intampinat cineva asha ceva si cum a rezolvat?
Skip ads

  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca e vorba de codul original. Ar fi trebuit sa il primesti la cumparare, sau poti sa platesti la o reprezentanta Opel ca sa ti-l dea.
  • mariusZYK

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2016

  • Mesaj Privat
nu stiu exact despre ce cod zici dar o da verific actele masini sa vad daca gasesc ceva. in orice caz am fost la reprezentanta opel de la noi si au zis ca nu pot sa faca nimic deoarece opel nu comercializeaza masini cu instalatie gpl din fabrica? am fost si la firmele locale care instaleaza instalatii gpl inclusiv landi renzo si au zis ca nu se pot conecta la calculatorul masinii. ma gandesc ca poate a mai avut cineva aceeasi problema si a rezolvat-o cumva...undeva?
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
cauta o hirtie care sa arate ca in poza de mai jos.
din cite stiu, exista niste discutii chiar pe forum legate de codul de securitate, si se poate obtine de la reprezentanta, contra cost.


Skip ads

  • mariusZYK

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2016

  • Mesaj Privat
o sa verific maine sa gasesc acea hartie cu coduri pe care 99% o am si sa mai ma duc iarasi la cei care instaleaza gpl sa vad ce au de zis!
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
nu stiu sa fie vorba e vreun cod.vezi ca pe forumul loganclub este unul moog, iti explica el ce trebuie. Pt instalatiile landirenzo nu poti sa te conectezi cu orice interfata hackerita, doar cu interfata oem si doar cu softul licentiat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR