Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • similica

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Simptome:buna .sant nou proprietar de opel vectra b diesel .mentionez ca pana acum nu am mai avut diesel .mai am un audi a4 b5 dar este benzinar.problema mea este urmatoarea .motorul functioneaza foarte bine .de afara se aude perfect.problema este in masina in mers si nu numai vibreaza bordul oglinzile caroseria ,la viteza inferioara se aude un vuiet in masina .am intrat pe forum si am gasit un membru cu acceasi problema .CATYON este numele lui .zicea ca a schimbat un tampon de pe contra aripa .nu la gasit numai la GM pe original la 450 ron.postarea asta a facut o in 2009 ianuarie .acma problema mea este ca nu stiu cum sa dau de CANYON asta sau de celalalt membru NEPOT, asa i zice .as vrea mai multe informatii despre acest tampon.un cod ceva m ar ajuta foarte mult al acestei piese .0742019902 este nr meu .multumesc mult
vibratie
Cod(uri) eroare:
----
Model: Vectra
An fabricatie: 2001
Cod motor: y 20dth
Skip ads

  • florin38

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Verifica si cauciucurile de pe spate poate ca un unul dintre ele are vreo defectiune(s-au o janta lovita). Da si tu mai multe detalii, daca o turezi pe loc apar aceste vibratii?daca da posibil sa fie vreun suport de motor.
  • Sicilianul

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Si la mine vibreaza foarte tare motorul si se simte asta pe loc cel mai bine sau in mers la 2500rpm, cand e foarte zgomotos. Iar oglinda de pe dreapta a fost incercata de "un baiat" si acum tremura cand e la relanti motorul.

Eu zic sa urci si in alta masina cu acelasi motor poate te mai linistesti...
  • similica

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Am dat de canyon pana la urma .am vb cu el la tel si ma asigurat ca e tamponul de pe contra aripa .urmeaza sa l achizitionez sa l montez si o sa va tin la curent .sper sa dispara acele vibratii.o seara faina .
Skip ads

  • similica

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Salut din nou.Sant foarte bucuros 😊😊😊😀😀😀 sa va marturisesc ca dupa ce am schimbat tamponul de care vb mai sus am scapat de vibratiile alea si de acel vuiet in masina .daca pot sa va ajut cu vre o informatie sant bucuros sa o fac ,pt ca si eu la randul meu tot de pe acest forum am gasit rezolvarea.0742019902 este nr meu .o zi buna
  • KenzOOO

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2012

  • Mesaj Privat
De unde ai achizitionat tamponul si cat a costat? Si eu am aceeasi problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR