Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • DanielSt

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salutare,

De cand cu frigurile astea am urmatoarea problema, se aude precum o bataie din partea spate (doar pe dinauntru), ma gandesc ca ar putea fi telescoapele acelea de la haion?! Zdrangane in (doar) mers si a devenit destul de enervant. Sa fie de la ele sau altceva, poate e cineva care a mai patit.

P.S.: Cateodata nu-mi sta deschis haionul, trebuie sa-l imping eu de vreo 2-3 ori in sus ca sa se fixeze, doar cateodata, in special cand este mai frig.
  • AWOL

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Raspunsul meu e, cu siguranta, tardiv, dar cine stie? Eu am Astra G berlina si aveam o bataie enervanta in zona portbagajului, la viteza mica, pe drum cu mici denivelari. Masina era noua si eu aveam impresia ca e o rabla in momentele cu pricina. Dupa vreo doi ani (!) i-am dat (cred!) de capat: zgomotul era produs de un bloc de contacte sau ceva similar in zona incuietoarei, care batea in metal. Nu am putut rezolva problema, asa ca m-am resemnat. De inchis, se inchide bine, iar zgomotul a ajuns sa faca parte din... farmecul masinii (la fel cu "greierasul" din bord, care am citit ca e specific modelului Astra G).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR