Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ClaudiuGR

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salutare , am eroare pe cilindrul 4 , am schimbat bujii/bobina si degeaba , eroarea încã e acolo , dupa o vizita la un mecanic mi sa spus ca o supapa nu funcționeazã , supapa de evacuare/admisie , adevãrat ? Poate sa fie acea supapa problema ? Daca pun mâna la toba jos se simte cum iasã in suturi ,adica gazele alea nu ies constant , in mers mașina merge Ok se simte câteodatã ca nu trage cum trebe , daca merg constant cu mașina si apãs accelerația dintr-o data nu se simte mai deloc forța . Menționez ca doar câteodatã la relanti apare check Engine si merge in 3 pistoane si Trepideazã mașina mai tare .

Z14xep 2007
  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu zic sa schimbi supapa respectiva ca sa nu inceapa sa ai probleme si mai mari cu masina
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Un test de compresie spune multe.
  • muguran

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2016

  • Mesaj Privat
La fel am si eu, la cilindrul 1, motor z16let. Dimineata merg cam 10km pana la serviciu fara probleme, dar dupa amiaza, la cateva minute dupa ce plec incep trepidatii, se aprinde "check engine". Opresc motorul de vreo 3-4 ori, dupa care isi revine si merge normal (pe benzina). Am pus anul trecut bujii NGK, iar cea din cil. 1 se cam înnegrește. Clapeta de acceleratie a fost curatata, pentru injectoare am pus aditiv, pentru ca aveam fluctuatii de turatie la relanti. O sa schimb si bobina de inductie sa vad ce se întâmplã.
  • ClaudiuGR

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2016

  • Mesaj Privat
La mine face mereu figuri , adicã simt eu ca nu trage cum trebe , si la mine bujia 4 se cam uda asa nu stiu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR