Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PAlexandru-Marcel

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut baieti,
Sunt posesorul unui opel astra j, an 2012,motorizare 1.7 ecoflex. Pe sistemul maimuta cand nu are ce face se scarpina,am incercat sa ii instalez o tema ca sa ii schimb culoarea la tema navigatiei mi-a dat o eroare si de atunci sistemul multimedia se deschide,imi da o eroare si se inchide...problema principala este ca nu mai merge muzica,radio,senzorii de parcare,navigatia,nici macar sunetele de la semnal. Am fost in reprezentanta si dupa 3 zile de umblat la ea (instalare soft dupa un cd original,conectata alta unitate de pe alt opel)au ajuns la concluzia ca nu poate sa ii faca nimic,explicatia lor fiind ca fiecare masina vine cu un sistem multimedia si nu se poate pune dupa una pe cealalta , recomandarea lor fiind sa imi pun alta navigatie aftermarket dar aici ma lovesc de alta problema pentru ca pe internet toata navigatiile aftermarket sunt pentru masinile care nu vin cu navigatie din fabrica. Ce as putea sa fac pentru ca nu vreau sa stau cu sistemul multimedia stricat? Eroarea asta imi apare pe ecranul navigatiei
Skip ads

  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nasol.Poate ca nu ai lasat-o sa se instaleze pana la final,ai aprit-o si si-a luat eroarea.Mai incearca o data sa o instalezi si poate o sa mearga!
  • PAlexandru-Marcel

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2017

  • Mesaj Privat
La 14% mi-a dat eroare si s-a restartat singura,dupa aia a aparut eroarea din poze...
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Citeste cap coada.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=134148

Sunt si likuri catre pagini care te ajuta.
Skip ads

  • PAlexandru-Marcel

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Inainte sa imi scriu problema aici,am citit si postul acela dar acolo este vorba despre alte tipuri de sisteme multimedia(cd 500,cd 800). Al meu este navi 900...si acolo nu am intalnit pe nimeni cu problema care o am eu...ei au putut sa schimbe tema fara probleme si fara erori...
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
PAlexandru-Marcel a scris:La 14% mi-a dat eroare si s-a restartat singura,dupa aia a aparut eroarea din poze...

Ia legatura cu colegul @CristianTM. Datele lui de contact le gasesti la rubrica Publicitate.
Poate ai sanse si te ajuta cu reparatia.
  • PAlexandru-Marcel

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Din cate am vazut @CristianTM este din Timisoara si asta inseamna sa bat toata tara ca sa ajung acolo...cei din reprezentanta mi-au zis ca ar exista un cd original cu softul acestei navigatii si doar cu ala as putea(nici ei nu sunt siguri) sa fac ceva dar ma costa 200€ ca sa il aduca pe comanda si nu imi garanteaza nimeni ca merge.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa te duci pana la el. Dai jos uniatea si display-ul de pe masina si I le trimiti prin curier. Sigur te costa mult mai putin decat ai plati la reprezentanta.
Suna-l si-ti va spune daca te poate ajuta.
  • _Kim_

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salutare! Eu am tot navi 900. infotainment cum ii zic cei de la opel. La mine a murit subit.... ascultam radio... la diagnoza nu se poate comunica cu sistemul multimedia. Caut ai eu pe cineva specializat pe asa ceva... ati rezolvat ceva cu dnul. @CristianTM? Merci.
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Intra pe fb pe grupul club opel insignia romania . Acolo vei vedea un anunț exact pe tema Asta. Are cineva un tester original si un cd original si va poate ajuta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR