Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • PLucianVasile

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Simptome: Buna seara! Am cumpãrat un cârlig second hand original și vreau sa îl montez. Întrebarea mea este dacã acesta mașina are cumva cablu original care vine la cârlig pt ca pe cârlig am toate cablurile trase și prinse pe el și o musa prinsã la fel de cârlig ?

Cod(uri) eroare:
----
Model: Opel Insignia sport tourier
An fabricatie: 2011
Cod motor:
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
s-ar putea sa iti mai trebuiasca un modul care leaga cablul de masina sau sa trebuiasca activat in vreun modul al masinii activata optiunea de carlig. cauta la Bosal pe site (sau vezi ce marca este carligul cumparat) ca au de obicei PDF-uri cu pasii de montare si unde trebuie gaurit respectiv montate firele. s-ar putea sa ai in portbagaj ceva mufe de conectare al lui. la mine la Astra G asa a fost dar vorbim de o generatie cu mult mai veche de masina la care nu conta cativa m de cablu si o mufa fata de generatiile actuale cand nu se mai pune nimic in plus...
pune eventual si poze mai detaliate cu mufele ce le ai pe carlig si poate cineva te poate ajuta cu mai multe sfaturi
  • ad29yy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Un off topic...am și eu același sistem de cârlig și mi sa rupt mânerul(cablul) acela de care tragi sa pliezi carigul....aveți idee unde gãsesc acest cablu?am tot cãutat pe net și nu am gãsit nimic
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cablul acela numai sa il refaci tu. gasesti cablu brut in targ si plumbul il topesti, iti faci o mica matrita si il faci ca nou. cauta pe yotube si vei gasi cum se face. sau la magazin de piese auto si sigur ti-l pot aduce pe comanda. acum in functie de pret iti alegi metoda: reparat sau schimbat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR