Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CyPrY80

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Bunã ziua! Pe lângã faptul cã mi se aprinde martorul mașina cu ,cheia, și am fost la service și mi sa zis ca e de la turbosuflanta, de azi dimineațã când pun contactul se aude un țãcãnit, are cineva idee din ce cauzã cãci pânã acum nu se auzea nimic. O perioadã nu am avut treabã cu ea , dar acum a început sã mã lase când una când alta
  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
In spirit de gluma iti pot spune ca tacanitul e la volan.
In alta ordine de idei nu ar strica sa verifici si electromotorul tinand cont ca acel tacanit se aude cand pui contactul.
  • CyPrY80

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Am observat în seara asta de unde se aude țãcãnitul jucându-mã cu ,cheia în contact. Acel țãcãnit vine din portbagaj probabil de la tabloul electric, întrebarea e Ce poate sa facã așa, vreo siguranțã vreun releu? Eram singur la mașinã și nu mi-am putut da seama.....!
  • CyPrY80

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Am descoperit exact problema , este un releu din tabloul de sigurante din portbagaj, si anume , pe pozitia K3 si costã 21 lei de "bazar" si 45 lei pe original , eu am dat comandã de cel pe original , când vine comanda si îl schimb o sãi fac o fotografie sa vedeti exact despre ce este vorba . Pt viitor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR