Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut dragi colegi posesori de opel! In aceasta dimineata m-am alaturat si eu acestui grup, am cautat prin topic-uri fara speranta, nu am gasit nici un raspuns, prin urmare fara sa mai lungim discutia cum scrie si in titlu am o problema cu chiea. Am cumparat acum o saptamana o Vectra C 1.8 16V 2004 Elegance, am aduso pe platforma fiind radiata adusa din afara. Ajungand acasa in prima faza m-am grabit si nu am dat atentie dar cand am vrut sa mai ies la masina am realizat ca nu merge telecomanda dupa cheie, pe telecomanda am 3 butoane unul pentru deschidere unul pentru inchidere si o gentua care nu stiu ce face ( cheia este tip T ). Telecomanda nu o pot folosii decat pentru inchidere are un led rosu in mijlocul butoanelor si cand apas pe inchidere se aprinde si se inchide masina, butonul pentru deschidere si acea gentuta nu aprind nici ledul rosu nici nu actioneaza cumva. Ce trebuie sa fac? Ma scuzati ca m-am intis la vorba, in legatura cu masina in urmatoarele zile o sa urc poze cu ea in garajul meu.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Demonteaza cheia si pe placa din interior sunt 3 butoane. Cel mai probabil 2 dintre ele sunt murdare.

Ai optiunea de a le curata (dar e migaloasa rau treaba si daca nu ai rabdare si scule subtiri mai rau faci, eu le-am curatat si merg perfect de vreo 2 ani).

Mai e optiunea sa le schimbi (se gasesc la magazinele de componente electronice destul de ieftine si daca stii sa le schimbi dureaza 5 minute...
Uite si un filmulet, pe o cheie cu 2 butoane (e aceeai operatiune si la cea cu 3 butoane):

  • costin36

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2007

  • Mesaj Privat
.... si butonul ala cu gentuta iti descuie doar portbagajul
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc mult am sa incerc si revin aici cu ce am rezolvat
Skip ads

  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
@jgyprime Multumesc mult pentru acest tutorial am reusit am imprumutat un ciocan de lipit de la un prieten si m-am apucat de treaba, relativ a fost foarte, foarte simplu in 10 minute am terminat. Chestia haioasa a fost ca dupa ce am terminat si am vazut ca se aprindea ledul rosu la apasarea butoanelor am zis sa ies pe geam sa vad daca chiar merge cand colo nu functiona nimic... dupa am fost in masina am pus contactul si am tinut apasat pe butonul de deschidere pana numai licarea ledul dupa telecomanda, nu stiu daca trebuia sau nu sa se inchida si deschida usile dar dupa ce sa stins ledul am inchis usa la masina si am incercat telecomand si a functionat si pentru portbagaj si pentru deschidere si inchidere. Inca odata iti multumesc mult!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Daca scoti bateria de pe telecomanda poti descuia doar odata sau de 2 ori masina pana in monentul in care pui contactul.
Asa e la mine cel putin...
  • TCat

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
la mine numai are probleme ti-am spus am lipit tot acele butoane de erau pe placa pentru ca nu aveam altele si acum merge fara probleme
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR