Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • SAlexandru

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut,
Detin o Frontera B Sport 2.2 dti 2002, si sunt interesat de achiyitionarea unui kit de suspensie off road (telescoape fata-spate + arcuri spate) .Din cate stiu din pacate pentru acest model nu sunt foarte multe variante ,iar ce am gasit trece peste bugetul meu care este undeva la 500 euro.Ma poate ajuta cineva unde as putea gasi un kit mai ieftin. Multumesc
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sunt destule variante,am adaptat pe B pe fata amortizoare de Jaguar,iar pe spate din cele cu tija groasa,de BMW.Ideal ar fi sa te duci in targ la Vitan cu ele desfacute (sau macar masurate),si sigur gasesti.Le poti cauta si pe OLX sau in genul,dar ar fi bine sa le probezi inainte sa dai banii.Se potrivesc de la foarte multe modele,in special spatele.Cu fata e mai greu ca sunt foarte scurte.
  • SAlexandru

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Ms Mult.Totusi as vrea ceva cat de cat profi. vreau sa folosesc masina in offroad 90% din timp si as avea nevoie de ceva reyistent si un plus de 50mm. am gasit ceva pe ebay la 370 euro de la PRO COMP dar sincer este doar un singur anunt de genul si sunt cam reticient.
  • flavicx

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Kit Ironman pe fata (bare de torsiune si telescoape ... eventual doar bare de torsiune stranse aproape de maxim, dar rigidizeaza destul de tare fata) si arcuri de Opel Monterey (Isuzu Trooper) pe spate.
Profi ar fi kitul intreg de la Calmini.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
SAlexandru a scris:Salut,
Detin o Frontera B Sport 2.2 dti 2002, si sunt interesat de achiyitionarea unui kit de suspensie off road (telescoape fata-spate + arcuri spate) ..........Multumesc

Pai nu ai specificat ca vrei ceva +50 mm..Sunt amortizoare pt offroad si stock.(mai tari sau/si mai groase).Cele cu "+" sunt mai scumpe,asa e.
  • SAlexandru

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2017

  • Mesaj Privat
salut,

Am reusit sa rezolv problema cu suspensia `+50 mm si sunt foarte incantat. Varianta de pe Ebay , Pro Comp este ok calitativ.Mai am putin de lucrat la masina si va fii gata. ( de montat troliul si barile fata si spate din tabla).
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
In ce a constat kitul?
  • SAlexandru

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut,
Telescoape fata, telescoape spate si arcuri spate. Pe fata am ridicato din barile de torsiune!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR