Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • 997PIS

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Am un Opel Astra H 1.7 CDTI , varianta cu 125 cp cu DPF . Problema mea este legata de consum , pe data de 14 februarie am alimentat full si am resetat CB , sa vad cati km fac , consum etc. Am parcurs doar 180km in Bucuresti , si am consumat aproximativ 20 de litri (consumul mediu pe CB este de 11.9 L ). Am precizat ca am alimentat pe 14 februarie deoarece de atunci pana acum a fost cald afara ( temperatura nu a mai ajuns sub 0 grade) . Nu am mers in aglomeratie , nu am depasit 65km/h in treapta a3a , schimbarea treptelor o fac intre 2500-3000 rpm . In bord nu am nicio eroare / martor aprins , masina se comporta normal. S-a mai intampinat cineva cu aceasta problema? Mie personal mi se pare un consum exagerat de mult pentru un diesel...am un amic cu 1.6 twinport iar el pe CB are media mai mica ca a mea Laughing
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu te lua dupa bc fa din nou plinul si aplica revula de trei simpla si afli consumil real.
  • MDaniela

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Si al meu face la fel tot 1.7cdti 125cp dar si la relanti imi arata un consum exagerat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR