Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara
  • DYssa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2017

  • Mesaj Privat
A avut cineva probleme la cutie automata opel antara motor 2.2 disel 4x4 fabricata dupa 2011? Am o rulota de vacanta si am inteles ca nu este bine sa trag cu ea ca este automata si mi s a mai spus ca trebuie sa schimb uleiul la cutie si daca este negru pot sa ii fac de 6 sapt...si ca ar fi mai bine sa o vand ca sunt probleme la astfel de cutii. Nu stiu ce sa fac abia am.luat o si am fost la reprezentanta si mi s a spus ca i s a mai schimbat cutia o data....Va rog dati mi un sfat!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu prea cred sa fie probleme din cauza asta pentru ca sa fim seriosi nu mergi toata ziua cu rulota dupa tine...
uleiul trebuie schimbat regulat si la timp pentru ca este viata cutiei si multa lume nu tine cont de asta
  • ADobre

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Salut am achiziționat recent un Opel antara 2.2 automat din 2013 și vreau sã aflu și eu la cit trebuie schimbat uleiul la cutia de viteze.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Fabricantul nu specifica,dar este bine la fiecare 50k/60k sa-i faci un "refreshment".Nici la reprezentanta nu-i schimba tot uleiul,operatiune destul de complexa,din convertizor putini reusesc sa-l dea afara.Personal am intrebat la ambele reprezentante Constanta si....tot refreshment,adica se dau afara cam patru litri de ulei si tot atat se incarca.Sincer,,urmarind pe youtube procedura la alte masini/in alte ...tari,am vazut ca se poate,doar ca se consuma in jur de 12...15 litri pana iese tot ala "negru" de incepe sa vina rosiatic,curat.Un litru de ulei,daca-l achizitionezi tu,este cam 45...50 de lei.La "ei" sare de 60 lejer.N-am avut probleme cu...cutia,dar dupa "schimbul" respectiv,de 4 litri,n-am sesizat vre-o schimbare,nici in bine...nici in rau! Smile
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut, adica in România nu schimba nimeni uleiul ca la carte?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR