Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • S1656

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua, imi cer scuze daca s-a mai postat dar nu am stiut cum sa caut. Saptamana trecuta mi-am spart catalizatorul. Am fost la un carwash si am facut si o spalare sub sasiu. Nu stiu daca e important acest aspect. Ideea e ca de vreo 3-4 zile, mai ales in fata, se simte un miros ca de adidasi nespalati, nu stiu sa-l descriu...miroase urat.

De la ce ar putea fi? Mentionez ca husele si scaunele nu miros, cand dau drumu la ventilatie se mai duce din miros. Daca dau ventilatia pe parbriz si picioare se simte iar venind de jos.. Ar putea fi mochetele sau filtru de habitaclu? Astept o parere si imi cer scuze din nou daca s-a mai postat. Multumesc!

PS: si eu am problema destul de comuna mentionata de altii cu apa pe langa ambreaj dupa ploi serioase, nu stiu cat conteaza. Mentionez ca nu stiu deloc mecanica, asa ca imi cer scuze daca pun o intrebare puerila..
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1. verifici filtrul de polen, e sub grila de la stergatoare.
2. folosesti search-ul, si afli ce ai de facut (ai treaba la BCM si la pompa de frana)
3. mirosul poate foarte bine fi de la scurgerile infundate (frunze, etc, care au putrezit), apa ce iti intra poate sa fie "contaminata". Desfunda scurgerile.
  • S1656

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns! Am mai incercat acum sa vad de unde vine mirosul si surpriza, vine de undeva de sub torpedo, miros de mortaciune ..mentionez ca am si scutul spart..e posibil sa fi luat vreun soarece ceva si sa fi murit? Daca da, cum pot sa accesez zona aia de sub torpedo? In fata dreapta jos miroase a mortaciune. Ca si cum ar fi in interiorul masinii, intre fier...nu stiu deloc sa explicndar vine din dreapta jos adanc dinspre spatiul de sub torpedo..cum as putea sa am acces acolo? Am ridicat capota, nu se vede nimic.
  • S1656

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Mi-a spus cineva ca s-a scurs apa pe la chederul de la geam si mi-a murat buretele de sub mocheta..?
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu e exclus, verifica mocheta, buretele ...
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu am avut o broasca moarta sub scaun pasager.. nu-i exclus sa fi murit ceva pe-acolo..cauta bine, eventual imprumuta o matza infometata..Very Happy Very Happy
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Daca ai ac de acolo este mirosul de clocit... recomand dupa folosire ac pe timp de vara sa mearga aeroterma pe cald cu grilele inchise macar 2-3 minute pe treapta 3-4.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR