Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • nicuiasi

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salutare colegi , astazi dupa ce am sondat cu op com masina am gasit ceva foarte interesant in IPC la conf varianta se poate seta cu sau fara filtru particule dupa cum se vede si in poze , este posibil acest lucru ? motorizarea este z17dtj (denso) poate cineva cu o mai vasta experienta ne poate lumina ? eu nu am indraznit sa umblu pe acolo sa nu faca buba , dar poate primim cateva sfaturi de la cei mai experimentati deoarece ar fi simplu sa ii dam anulare de acolo si il eliminam fizic Very Happy , dupa care am scapat de toate belelele cu DPF-ul .[img]http://C:\Users\sebi\Desktop\ipc astra h.jpg[/img]
Skip ads

  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Ar fi bine sa fie asa usor, nu umbla sa dezactivezi de acolo ca vei avea erori.Anularea filtrului de particule nu se face cu op com-ul, din cate stiu eu trebuie rescris softul.
  • nicuiasi

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut, sunt constient de asta dar totusi la ce se refera, cu sau fara filtru ? nu cred ca e pusa acea optiune la vrajeala ceva va anula dar oare ce? ce parametri poate schimba ?
De asta am apelat la cei care au un job in categoria diagnoza, remapare etc.
  • flavicx

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Pai nu ai pus poza ... sa vedem. Insa cred ca se refera la alegerea tipului de masina pe care vrei sa faci configurarea.
Skip ads

  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Sunt de aceeasi parere cu flavicx.Spre exeplu eu am un astra h de 1.3 cdti fara filtru de particule, dar sunt masini cu acelasi tip de motor care au filtru de particule.Acelasi lucru este valabil si pentru clima, pilot automat, etc...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nicuiasi a scris:Salut, sunt constient de asta dar totusi la ce se refera, cu sau fara filtru ? nu cred ca e pusa acea optiune la vrajeala ceva va anula dar oare ce? ce parametri poate schimba ?
De asta am apelat la cei care au un job in categoria diagnoza, remapare etc.

Daca modifici optiunea in IPC, din DPF prezent in "not present", probabil nu iti va mai semnaliza intreruperea ciclului de regenerare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR