Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • killer10

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara in primu rand imi cer scuze ca am creat acest topic nu stiu sigur daca aveam voie... sper totusi sa nu fie sters in fine... am si eu o problema cu usa dreapta din spate, defapt mai multe probleme
1. nu se incuie usa
2. boxa nu mai merge
3. senzoru nu mai merge

Am desfacut si am vazut ca am un pin rupt e mufa care este in portiera nu aia care o bagi am incercuit cu rosu unu din alea e rupt... probabil o fi mai multe nu stiu sigur... ce se poate face se poate inlocui acea mufa sa pun alta... sau ceva de genu sau ce se poate face va rog sa ma ajute cineva sunt disperat... e mai nasol ca nu se incuie asta e buba
Skip ads

  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Se pot inlocui pini .sau mai bine cumpara de la sh un cablaj.
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Verifica si firele din burduf sa nu fie rupte.
Din ce spui cred ca ai mai multe... belite... retezate...
in general la usile din spate si la usa haion sunt... asa ca nu strica sa arunci o privire si la ele.
  • killer10

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
firele din burtuf par bune... dar unde pot gasi acel cablu pentru usa adica mufa aia de unde as putea sa cumpar imi poate da cineva un link ceva
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cablajul il iei din dezmembrari.
Cum ai concluzionat ca e rupt pinul? Nu e obligatoriu sa ai toti pinii in mufa, e posibil sa ai cablaj "personalizat" (adica daca, de exemplu, masina nu a avut geamuri electrice, nu ai nici cablajul)
  • alin263

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Verifica cu f mare atentie cablajele din burduf. Sunt f sigur ca ai fire intrerupte. Aceeasi problema am avut-o si eu si dupa ce am cautat cu mare atentie am gasit vreo 6 fire retezate si vreo 2 ciupite. Eu le-am refacut pe toate dar e o lucrare f migaloasa. Ca sa nu ai surprize, usa se poate inchide mecanic pe interior cu ajutorul cheii pana rezolvi problema. Cauta pe youtube Opel Astra Tutorial Locking Door Without Electricity. Acolo iti arata exact cum sa faci inchiderea mecanica a usii. Ea nu se mai deschide din afara doar daca vei trage de manerul de deschidere din interior. Cel putin asa vei fi in siguranta cu usa inchisa. Mai cauta pe forum ca exista un tutorial cu problema asta dar acum nu il gasesc. Asa am rezolvat si eu problema.
  • andreas015

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Eu am avut toate firele rupte si faceau scurt intre ele (random). De curiozitate, exista protectie de scurt circuit pentru fiecare functie? S-a intamplat vreodata sa ia foc vreo masina din cauza acelor fire?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR