Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • adrian24242424

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Am un Opel Insignia 110 cp Motor A20DTH,am avut probleme la ambreiaj,am schimbat disc ,placa,volanta,rulment presiune si dupa 100 km a inceput sa agate in viteza 1 si marsarier.Cei de la Opel zic ca masina merge perfect.Dupa ce plec de la ei face la fel.O fi timoneria de vina?A mai patit cineva la fel?
Skip ads

  • CFlorentinSfeatcu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Un lucru asemanator am patit si eu . La un timp o sa inceapa maneta sa sara . Ca si cand ar da sa iasa din viteza . La mine a inceput cu treapta 3 . Dupa o luna a inceput 1 2 3 4 si 6 . Iar in 1 facea urat rau . M.am dus la mecanic si mi.a spus din start . Cutie la SH sau reconditionare . Am preferat reconditionare pentru ca din SH nu sti pe ce pui mana . A fost schimbat pinioane si rulmentii treptelor 1 2 3 + arborele + volanta ce s.a afectat din cauza cutiei . Total 5500 lei.

Sfat ? Marit.o
  • adrian24242424

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc de sfat.Este de luat in calcul,o sa mai merg inca o data la Opel sa vedem si daca nu se rezolva usor o marit.Ciudat ca mie nu imi face tot timpul.Asa a fost si la tine ?
  • CFlorentinSfeatcu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Stai linistit . Este la inceput problema ta . Cu timpul se va inrautatii . Iar la opel iti propun sa nu te mai duci . Eu cand am auzit ca asa au fost facute ele sa cada am vrut sa.i iau la omor acolo . Daca te duci cu ea acum o sa te coste mai putin . La mine a fost 2200 lei volanta . Deci restul am bagat in cutie . Ce trebuie sa ti cont este ca demontarea si montarea pe masina a cutiei este 600 lei + reconditionarea 600(poate mai putin la tine fiind problema doar la treapta 1) . Iar un pinion + rulment intre 400 si 500 lei . Eu le.am luat pe original din cauza faptului ca n.am vrut sa ma "joc" . Deci la tine ar fi un total intre 1600 si 2000 lei avand in vedere faptul ca ai schimbat volanta si kit ambreiaj . Imi dai mesaj daca mai ai nelamuriri si iti las nr de telefon sa ma suni .

Oricum eu m.am lamurit cu Insignia . A fost o iarna mai grea si s.a spart Unitatea EGR care bineinteles este din plastic ... pana si la masina mea din 2006 e din fier ... ce sa faci ... m.a costat inca 1300 lei reparatia ... In vara sau la anul maxim o gasesti p olx.
Skip ads

  • adrian24242424

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Cei de la Opel imi spuneau ca s-ar putea sa fie pompa ambreiaj ca dupa ce am schimbat ambreiaj si volanta cea veche nu ar mai face fata si nu debraiaza complet .Miercuri merg sa vad despre ce e vorba si te anunt care e raspunsul lor.Multumesc inca o data pentru sfaturi !
  • CFlorentinSfeatcu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Mie mi.au spus ca s.au facut 2 tipuri de cutii care dupa un anumit numar de km cad . Imediat dupa ce au scos seria acelor cutii au scos si un kit de reparatie specific pentru acea cutie . Ciudat nu ?

Pentru putin sper sa fi fost de folos si la cat mai putine belele .
  • adrian24242424

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Imi spui te rog la tine dupa ce se incalzea motorul,gen 10-15 km de mers ma agata ca la mine nu agata ?Ca am fost iar la Opel si nu i-au dat de cap,ei zic ca nu am probleme la cutie ca poate pompa ambreiaj,o sa incerc sa o schimb si aia dar mi-e sa nu schimb degeaba.
  • CFlorentinSfeatcu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Daca vrei te trimit la baiatu care m.a rezolvat si pe mine . Eu ti.am spus povestea cutiei mele de la a la z. Imi lasi mesaj in privat daca vrei numarul lui . Are service in bucuresti in zona republica pe industriilor .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR