Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • florin_cacuci

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Opel astra caravan 97 ecotec. Ma scoate din sarite gatul de lebada de la rezervor. Stau 15 minute in peco pana sa reuesc sa alimentez, nu pot sa actionez pistolul de alimentare (caneaua) decat cu jet extrem de redus ca imi da pe afara. Mi-e jena cand sta lumea la coada in spatele meu si eu alimentez 3 litri/minut. Si la voi e la fel? Sau o fi ceva sistem antifurt care sa fie blocat la mine si pe care sa il pot inlatura naibii?
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,485
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Este ceva in neregula acolo, la tine ... Nu are ce antifurt sa fie ... De cand sau cum a aparut fenomenul?
Ai ceva(un corp strain, nu ma intreba cum a ajuns acolo) care obtureaza traseul dela gura de umplere la rezervor. Din pacate, alta metoda de rezolvare, decat cea a demontarii, nu vad ... Bafta si spor, ca ai nevoie!
  • Giucfli

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2012

  • Mesaj Privat
De acord cu colegul , am avut un opel astra f 1,6 ecotec si la mine singura problema era ca intra prea repede si pre mult nicidecum sa stau sa astept.
Nu e greu de desfacut probabil ai vreun corp strain sau vreo sita care nu sta bine.
  • opelastra563

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1996 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Jos unde intra furtunul in rezervor are o clapeta si probabil nu mai deschide cum trebuie.
Skip ads

  • uskatu

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sita aia de plastic o mai ai acolo, se vede sau se simte la mana? La mine era deplasata pe furtun in jos si la fel, nu puteam alimenta decat foarte foarte incet.
  • florin_cacuci

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru raspunsuri. O sa ma pun sa demontez ca inseamna ca nu o voi face degeaba. De cand am cumparat masina e tot asa. Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR