Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • razzyfunik

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut

A incercat cineva sa isi spele masina in mod ecologic ( fara apa) ?
Am gasit recent niste produse care "fac minuni", insa nu stiu daca acestea afecteaza vopseaua in timp. Produsele nu sunt scumpe, insa nu am gasit recenzii pe internet despre ele desi sunt pe piata de ceva timp.
"Orice suprafata vopsita, din sticla, oglinda, plastic, acril, pvc, crom, inox, poate fi spalata, curatata, lustruita si protejata intr-o singura operatie, fara a utiliza apa", "dizolva pe loc particulele de murdarie si le emulsioneaza in solutie, protejand caroseria de zgariere. Pelicula fina care ramane dupa stergere, va proteja deasemenea ulterior vopseaua".

Personal as vrea sa renunt la spalatoriile de cartier, nu prea am fost multumit, iar spalatoriile automate pot zgaria vopseaua...Voi cum si unde va spalati masinile?

Multumesc.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut.eu unul am incercat acum cativa ani o solutie,formula 111 parca se numea...am fost foarte multumit de ea.ideea e ca masina,in momentul in care doresti sa o speli/cureti sa fie cat de cat fara praf pe ea,gen noroi.totusi solutia respectiva era destul de scumpa.bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR