Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • yo kiri

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2016

  • Mesaj Privat
De cateva zile am descoperit ca acea minunata clapeta (eu zic clapeta , s-ar putea sa aiba alta denumire) nu mai culiseaza complet pina jos. am fost la doi mecanici care mi-au spus ca nu se poate repara, ca arcul din nuca e de vina, ca trebuie sa cumpar timonerie noua sau sh. Ca sa nu dau acei bani....exista vreo alta posibilitate ? Cineva care se pricepe, o directie in care sa ma indrept ? multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Din categoria radio Erevan
- nu e nuca, e maciuca. Mai e o piesa in timonerie care se numeste nuca, daca le zici la toate nuci.... faci cozonac
- inainte sa schimbi juma de masina, desfa maciuca, si verifica arcul. Daca nu e rupt, incearca sa il mai intinzi nitel si sa mai pui ceva vaselina, sa alunece treburile mai bine pe acolo.
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am patit acelasi lucru. Se scoate maciulia de la schimbator tragand de ea si rotind-o usor stanga dreapta. Nu e lipita, e doar bine infipta. Se curata/unge butonul si se verifica arcul din buton. Se verifica daca piesa aia patrata de jos culiseaza usor pe cea de pe maneta. La mine acolo era problema. Am slefuit putin muchiile pe care fac contact cele 2 piese de plastic. Nu-mi dau seama de ce dupa cativa ani, cele 2 piese nu mai culiseaza corect. La mine doar cand era frig facea figuri, cand se incalzea in masina mergea corect.
  • yo kiri

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc pt sfaturi. Am sa incerc chiar maine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR