Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • deleted-128450

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Salut!

Am si eu o problema cine poate sa imi dea un sfat....In bord la nr.de km primul rand nu mai pot reseta distanta de parcurs cu combustibilul ramas , la mine nu se mai reseteaza , am un nr de cateva mii.

Cum as putea reseta distanta de parcurs cu combustibilul ramas ?

Randul 1 iti arata cati km mai ai de parcurs pana trebuie sa alimentezi (distanta de parcurs cu combustibilul ramas ), aici nu mai pot reseta la zero.

Randul 2 iti arata cati km parcurgi

Randul 3 iti arata cati km are masina

Mersi anticipat.


MODEL: Corsa 2014
MOTOR: 1,2 - 86 Cp
Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Eu nu integeg, cum naiba sa "resetezi" tu partea de "range"? Acela, in mod normal, este un calcul facut (automat) in functie de media consumului si de cantitatea de carburant avuta in rezervor.
Eu zic sa pui o poza, sa vedem si noi despre ce vorbesti.
  • deleted-128450

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg de ce te miri asa ? Nu toti cunoastem astfel de probleme, ca altfel ne faceam toti meseriasi. Asta este si rolul acestor grupuri , sa aflam unele aspecte si probleme pe care le intampinam la masinile noastre. Daca o dai cu "naiba" si esti agresiv in raspunsuri lipsit de politete ( avem o varsta) mai bine nu imi raspunzi.

P.S. la alta marca de masina pe care o detin acea resetare o fac eu apasand pe doua butoane concomitent , asa ca exista asa ceva, am crezut ca am aceasta posibilitate si la Opel, deh, nu toti ne pricepem si nu este o rusine asta sau sa intrebam, relax.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Off topic:
Nu vad ce legatura are varsta in toata aceasta problema. Varsta fiind doar un numar, nimic altceva.
Atitudinea, oricum, este cam de nivel de "grãdinițã", doar acolo aveam astfel de suparari, pentru ... nimic. Si tot la grãdinițã, consideram agresivitate, orice nu ne era pe plac.
Nu, Domnule, nu sunt agresiv (niciodata), nu te-am jignit cu absolut nimic, nici nu mi-am propus asta, insa in ceea ce priveste varsta si politetea, intr-o astfel de discutie, acestea sunt total lipsite de importanta, scopul discutiei fiind total de alta natura.
In loc sa te enervezi, absolut degeaba si sa arunci niste cuvinte care nu au legatura cu ceea ce am scris eu, mai bine formulai corect/concret intrebarea, insotita si de o poza cu "vinovatul".
Avand in vedere cum au fost intelese cuvintele mele, respectuos tin sa imi cer scuze pentru orice interpretare gresita/denaturata a acestora!

On topic:
Retrag tot ceea ce am scris cu privire la subiect.
Skip ads

  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
deleted-128450 a scris:Eu nu inteleg de ce te miri asa ? Nu toti cunoastem astfel de probleme, ca altfel ne faceam toti meseriasi. Asta este si rolul acestor grupuri , sa aflam unele aspecte si probleme pe care le intampinam la masinile noastre. Daca o dai cu "naiba" si esti agresiv in raspunsuri lipsit de politete ( avem o varsta) mai bine nu imi raspunzi.

P.S. la alta marca de masina pe care o detin acea resetare o fac eu apasand pe doua butoane concomitent , asa ca exista asa ceva, am crezut ca am aceasta posibilitate si la Opel, deh, nu toti ne pricepem si nu este o rusine asta sau sa intrebam, relax.


eu zic sa asculti si sa inveti ce ti-a scris sebage,dar si alti colegi de forum!e un om care stie ce zice si ce i-ti scrie,,, asta fara a fi obligat,,,daca totusi ti se pare o tonalitate a scrisului mai ridicata e sa te faca a intelege,,,,aici e vorba de intelegere,,,citeste invata si intreaba politicos nu fi intepat,,, asa,, nu o sa te mai ajute nimeni,,,intelegi?i-ti urez rezolvare cat mai rapida a doleantei tale. bafta!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ce flori sensibile avem pe-aici...
Cred cã rãspunsul a fost dat: acel ”range” nu se poate reseta, în sensul de a-l aduce la zero(nu știu de ce ai face asta?!), cel puțin nu la Opel(deh, atât s-a putut!).
Restul...sunt impresii de ofelie neglijatã.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR