Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut, ati folosit pentru protectii ceramice? daca da, sunt avantaje reale? merita investitia? 2000 ron aplicare polimer+intretinere la 3 luni - garantie 2 ani?

Multumesc Cool
Skip ads

  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut!eu am aplicat anul trecut prin luna septembrie nanolex pe masina.inca mai este eficient.dar nu te tine 2 ani,poate te tine daca ai garaj si tii masina in garaj.eu am facut de la aplicare 16 000 km .din cate stiu ei garanteaza 20 000 km sau 2 ani .nu te complica sa dai o caciula de bani pe asa ceva.cumpara tu si da,e fosrte simplu.toata treaba costa 400 lei si iti aj sa dai pe trei masini solutia aia.spalat bine inainte masina,decontaminat cu argila si aplici produsul.lasi max 5 min sa adere pe vopsea si stergi.intretinerea poti sa o faci cu quick detailer dupa spalare o data pe luna.cel mai cun este cel de la sonax.vreo 35 lei este,asta poate ca ii prelungeste viata polimerului.asta iarna pur si simplu aluneca zapada dupa masina,spalatul e o joaca de copii.inca de la primul jet de inmuiere este curata masina,nu ar mai fi nevoie de spuma.nu ste pune praful asa de repede pe masina,sau daca se pune la prima ploaie masina e gata curatata.eu asa ceva am luat : http://www.pro-detailing.ro...-2760.html?page=4
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc Catalin!
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Npc!sper sa te fi ajutat postarea.
Skip ads

  • SChelebet

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
M.a ajutat, e mult mai scumpa lucrarea la detailerul autorizat decât soluția în sine....
În fine...mã mai gândesc dacã merita investiția...tre sa aloc întâi bani pentru covorașe cauciuc, apãrãtori noroi, cauciucuri iarna...și apoi sa vãd cu ce bani rãmân...voi lua toate astea pe coduri GM. ..
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca speli masina la spalatorii de cartier unde se pune soda in spuma aia. Dupa 4 spalari nu o sa mai ai nici-o protectie.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Nasol nu se meritã investiția atunci....cred ca rãmân pe jetoane haha
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR