Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • i.bogdan

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
a fost cineva pe la opel 24? ceva tentant?
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Au mai fost cativa colegi care au gasit unul din geamuri coborate, desi cand a lasat masina, toate erau inchise.
Trebuie tinuta sub observatie problema asta, Doamne fereste daca aveam ceva in portbagaj, faceam cadou hotilor..


A fost actionata fara voie telecomanda.
Mi s-a intamplat si mie de cateva ori.
Aveam cheia in buzunar si ma asezam pe vine.
Noroc ca eram pe langa masina
O data am actionat-o din apartament si a trebuit sa cobor sa inchid portbagajul.
Atentie mare la telecomanda!
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Au mai fost cativa colegi care au gasit unul din geamuri coborate, desi cand a lasat masina, toate erau inchise.
Trebuie tinuta sub observatie problema asta, Doamne fereste daca aveam ceva in portbagaj, faceam cadou hotilor..


Rezerva, tava portbagaj, pachet legislativ, unde le tii?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Salutari de la Muntele Rosu!


Cosmin, stii o cazare buna in Cheia?
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
i.bogdan a scris:a fost cineva pe la opel 24? ceva tentant?


Am fost eu, la Radacini in Braila, sa vad de pachetul de facut pana, ma interesa pompa din el.
In carte scrie sa nu ai consum mai mare de 10A pe bricheta si pompele gasite, alea mai bunicele si mai scumpe au putere mai mare de 120W iar alea cu putere mai mica sunt niste petarde..., la 30 lei...
Mi-a aratat o pompa de la Insignia, dar si aia depasea puterea admisa..., poate este altceva decat la Astra...
In concluzie, nu aveau reduceri de pret la accesorii, doar la masini, dar nu ma mai intereseaza...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
Cosmin95 a scris:Au mai fost cativa colegi care au gasit unul din geamuri coborate, desi cand a lasat masina, toate erau inchise.
Trebuie tinuta sub observatie problema asta, Doamne fereste daca aveam ceva in portbagaj, faceam cadou hotilor..


Rezerva, tava portbagaj, pachet legislativ, unde le tii?


Era caz fericit..
Legat de cazare, nu stiu zona. Eu am stat in Busteni si am zis sa ma intorc pe Sacele-Cheia, pentru a urca la zapada pe muntele Rosu. Oricum, cam pustiu pe acolo .
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
Cosmin95 a scris:Au mai fost cativa colegi care au gasit unul din geamuri coborate, desi cand a lasat masina, toate erau inchise.
Trebuie tinuta sub observatie problema asta, Doamne fereste daca aveam ceva in portbagaj, faceam cadou hotilor..


A fost actionata fara voie telecomanda.
Mi s-a intamplat si mie de cateva ori.
Aveam cheia in buzunar si ma asezam pe vine.
Noroc ca eram pe langa masina
O data am actionat-o din apartament si a trebuit sa cobor sa inchid portbagajul.
Atentie mare la telecomanda!


Deci e clar, asta a fost. Cheia o pusesem intr.un buzunar la spate. Probabil cand m.am aplecat sa ma descalt s-a apasat butonul. Dar totusi, din apartament? Wow..
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Deci.... sa ma bucur ca la Zafira nu ma decat 2 butoane.... inchis- deschis
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Exact! Si o gura mareee de incarcare!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=ExYzwjeDLYU

Rabla 2018
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
si 7 locuri...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Miercuri, conform Ventusky.com, 15 cm. de zapada in Bucuresti. Cine vine la o intalnire in parcarea Metro Berceni?🤗
Skip ads

  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salutare! Am comandat eu masina astazi la DiBas Ploiesti. Oferta asemanatoare cu cea de la DiBas Bucuresti, deci nimic special cu Opel 24.
Voiam sa mai astept 1-2 luni, dar spuneau ca deja in 2 zile s-au epuizat 70% din ticketele rabla, asa ca m-am grabit.
Am renuntat pana la urma la Led Drl si la culoarea metalizata. Aveau un Sedan rosu in parcare si nu arata rau deloc. Am preferat sa renunt la culoare decat la senzori de parcare de exemplu.
Ca optionale am ales:
Pachet enjoy
Cotiera
Senzori fata-spate
Pachet cu cotiera spate
Jante aliaj
Roata de rezerva de dimensiuni normale
Pret 12700 + rabla

Am facut si test drive si mi-a placut masina. Cu 5 persoane (cei din spate mai solizi, cam pe la 100 kg fiecare) tragea bine. Mi-a placut, iar ca pret nu am gasit ceva mai bun.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
O alegere foarte buna! Asteptare usoara iti doresc!😊
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
FURNAL a scris:Salutare! Am comandat eu masina astazi la DiBas Ploiesti. Oferta asemanatoare cu cea de la DiBas Bucuresti, deci nimic special cu Opel 24.
Voiam sa mai astept 1-2 luni, dar spuneau ca deja in 2 zile s-au epuizat 70% din ticketele rabla, asa ca m-am grabit.
Am renuntat pana la urma la Led Drl si la culoarea metalizata. Aveau un Sedan rosu in parcare si nu arata rau deloc. Am preferat sa renunt la culoare decat la senzori de parcare de exemplu.
Ca optionale am ales:
Pachet enjoy
Cotiera
Senzori fata-spate
Pachet cu cotiera spate
Jante aliaj
Roata de rezerva de dimensiuni normale
Pret 12700 + rabla

Am facut si test drive si mi-a placut masina. Cu 5 persoane (cei din spate mai solizi, cam pe la 100 kg fiecare) tragea bine. Mi-a placut, iar ca pret nu am gasit ceva mai bun.

Asteptare usoara...termen de livrare 3 luni?
  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc Cosmin, Alex!
Cam 3 luni termen de livrare. Spuneau ca va ajunge la inceputul lui iunie Smile
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
azi am fost la dealer, am semnat contractul si am depus actele ptr rabla.

mi-am revenit putin (adica am renuntat la senzorii de parcare si la sistem audio multimedia), dar nu de tot ca am luat frana de parcare electromagnetica.
nu mi-a placut maneta ca aproape de fiecare data cand scrimbam a 2-a sau a 4-a si reveneam cu mana loveam in maneta.
la astra K maneta se lasa in jos intr-o adancitura din consola centrala, pe cand la astra J consola nu are nici o adancitura si maneta iese in relief.
in plus pozitia manetei e destul de sus, chiar si lasata tot e destul de sus. la vechea mea masina pozitia manetei lasata e sub nivelul scaunelor si nu incomodeaza deloc.

in cele din urma pretul masinii a fost:
pret de catalog: 19940 euro
discount: -4840 euro
pret redus: 15100 euro
pret final cu rabla: 13700

frana de mana electromagnetica a venit si cu cotiera inclusa. eu o sa tin cotiera sus, ca nu imi place sa conduc cu cotiera, ma incomodeaza.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
si alta chestie care nu imi place: de ex esti pe langa masina cu motorul oprit, eventual cu geamul deschis.
daca vrei sa deschizi portbagajul fara telecomanda trebuie sa intri in masina sa apesi butonul de pe consola centrala sau sa intri pe geam, sa faci un pic de contorsionism pe langa volan si sa apesi butonul de pe consola.

la vechea masina aveam butonul in partea stanga deasupra butoanelor de faruri si era extrem de comod.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
FURNAL a scris:Salutare! Am comandat eu masina astazi la DiBas Ploiesti. Oferta asemanatoare cu cea de la DiBas Bucuresti, deci nimic special cu Opel 24.
Voiam sa mai astept 1-2 luni, dar spuneau ca deja in 2 zile s-au epuizat 70% din ticketele rabla, asa ca m-am grabit.


mie dealer-ul mi-a zis ca pana vineri seara s-au dat aprox 6000 tichete din 16.000 disponibile. e posibil ca azi dimineata toti dealerii sa fi stat la serviciu sa bage la greu tichetele ptr masinile vandute joi-vineri.
  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Felicitari xxl_cm. Sunt convins ca masinuta are si minusuri, insa per total mie mi-a placut foarte mult. Nu am bagat de seama chestia cu maneta franei de mana, insa intr-un test drive scurt nu iti poti da seama de foarte multe.
Am parcat special masina cu spatele la test drive pt a vedea cat de usor este. Nu e usor, in sensul ca nu stiam cat sa mai dau cu spatele pana ajung la cealalta masina din spate (in parcare). Vizibilitatea este slaba. Chiar si asa am parcat destul de bine doar aproximand unde se termina spatele. Cand eram incepator si Loganul mi se parea greu de parcat cu spatele si in scurt timp m-am obisnuit cu dimensiunile masinii si nu mai am absolut nicio problema. La fel se va intampla si cu Astra, sunt sigur, insa pt siguranta eu am ales totusi senzorii de parcare. Eventual ai putea pune unii aftermarket fara probleme.

Acum, asteptare usoara si tie, si mie, si celorlalti care asteapta masinuta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR