Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Pentru" culoarea sãracului " cei de la.fabrica au dat 7 straturi de vopsea si 9 straturi de lac si e perfecta .
Dacã vrei sã o zgarii cu cheia nu ai nici o sansa ...Asa de bine e facuta
Hai sa fim seriosi .
Ale voastre sunt facute in germania si a celorlalti care au dat 400 euro pe vopsea au fost fãcute în Tanganica....
Numai aberatii...
Skip ads

  • AOancea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Unii nu vor sã recunoascã cã au unele probleme cu mașina , poate de frica nevestelor sa nu le de-a cu mașina în cap Smile))) Trebuia sã ne luãm toți griul ãla frumos cã sigur nu avea nici o problema mașina Smile)) ca o gluma am auzit cã cele deschise la culoare au mai multi cai și cele închise au tot felul de probleme gen pedalier , discuri ovalizare etc.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
😂😂
Totul tine de contrast. E normal ca pe o nuanta inchisa avarierea lacului sa fie mult mai evidenta.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
AOancea a scris:Unii nu vor sã recunoascã cã au unele probleme cu mașina , poate de frica nevestelor sa nu le de-a cu mașina în cap Smile))) Trebuia sã ne luãm toți griul ãla frumos cã sigur nu avea nici o problema mașina Smile)) ca o gluma am auzit cã cele deschise la culoare au mai multi cai și cele închise au tot felul de probleme gen pedalier , discuri ovalizare etc.

Ai pus punctul pe t!
Chiar la mine te-ai gasit sa faci remarca asta!😂
Nu ma refeream la masini, cand am facut constatarea respectiva......
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
AOancea a scris:Unii nu vor sã recunoascã cã au unele probleme cu mașina , poate de frica nevestelor sa nu le de-a cu mașina în cap Smile))) Trebuia sã ne luãm toți griul ãla frumos cã sigur nu avea nici o problema mașina Smile)) ca o gluma am auzit cã cele deschise la culoare au mai multi cai și cele închise au tot felul de probleme gen pedalier , discuri ovalizare etc.


Parere personala, care poste fi combatuta:

nu se cade ca un membru "bebe", la care nici nu se vede numarul postarilor (probabil extrem de putine), sa fie sarcastic cu un membru care are cateva stelute, cateva sute sau mii de postari si ale carui clarificari au facut " lumina" in multe cazuri, aici, pe forum.

Postarea ta, AOancea, cred ca putea fi facuta pe un ton mai amical.

Pentru ca noi nu am fost sarcastici unul cu celalalt, de aceea a ajuns acest topic la peste 700 pagini, aici postand in continuare persoane cu ceva vechime...

Fara suparare...
  • AOancea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Postez foarte rar pentru cã o fac doar când am o nelãmurire, nu trebuie sa fac chat aici sa ajungem la X Nr de pagini . Îmi cer scuze daca -am deranjat cu ceva dar nu ești tu în mãsura sã-mi atragi mie atenția la ce postez . Daca nu simți o gluma încearcã sã fii mai rezervat în a atrage atenția altora și sã te rezumi fix la numele acestui forum . Aici discutam problemele acestei mașini nu facem chat sau sa ii tragem pe alții la rãspundere..
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Daca avem cu totii aceeasi masina nu inseamna ca toti avem aceleasi declaratii de avere Razz unii sunt mai instariti, poate isi mai pot cumpara 3 Astre daca vor, altii poate regreta alegerea facuta! Smile eu am mai zis am luat 10k eur credit pentru aceasta masina.. asa ca nu ma plang de nimic..probleme sunt la orice marca...am ales Opelul pentru PRET
  • AOancea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Foarte bine punctat chelebet ! Eu o accept așa buna rea cum este , la banii ãștia nu ai ce lua mai bun . Daca unii nu sunt mulțumiți sã le vândã sã punã încã pe atât sã-și ia ceva bun . Cat plãtești asta ai și punct. Este Opel , nu înțeleg de ce unii aveau alte așteptãri .
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
https://mediagalaxy.ro/supor...5-5-8-5-cm-negru/

Ce parere aveti? As dori sa-l schimb pe ventuzaurus cu acest suport. Il am de 3 ani si a fost foarte ok,
inclusiv cand il aveam la Vectra, dar acum a inceput sa cam piarda vidul si ma cam incomodeaza cu vizibilitatea prin oras mai ales.

Are cineva acest tip de suport? "E bun de ceva?"😂😂 sau sa raman tot la lipitori😂


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Dum 22 Apr, 2018 1:05 pm
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
AOancea a scris:Unii nu vor sã recunoascã cã au unele probleme cu mașina , poate de frica nevestelor sa nu le de-a cu mașina în cap Smile))) Trebuia sã ne luãm toți griul ãla frumos cã sigur nu avea nici o problema mașina Smile)) ca o gluma am auzit cã cele deschise la culoare au mai multi cai și cele închise au tot felul de probleme gen pedalier , discuri ovalizare etc.


Parere personala, care poste fi combatuta:

nu se cade ca un membru "bebe", la care nici nu se vede numarul postarilor (probabil extrem de putine), sa fie sarcastic cu un membru care are cateva stelute, cateva sute sau mii de postari si ale carui clarificari au facut " lumina" in multe cazuri, aici, pe forum.

Postarea ta, AOancea, cred ca putea fi facuta pe un ton mai amical.

Pentru ca noi nu am fost sarcastici unul cu celalalt, de aceea a ajuns acest topic la peste 700 pagini, aici postand in continuare persoane cu ceva vechime...

Fara suparare...

Fantastic ce se intampla cu unele persoane de pe acest forum!
Cum vine asta ...daca esti membru bebe iti este restricționat dreptul de a-ti spune liber parerea?Toatã lumea care s-a înscris pe acest forum deține un opel 1.4 140 și sunt membri egali si cu drepturi depline.
Oameni buni suntem in secolul xxi anul 2018 ...dreptul la exprimare primeazã în aceastã epocã. Cum poti sa ingradesti dreptul la exprimare unui membru doar pe considerentul cã "esti membru bebe"...PE BUNE!Imi da-ti impresia de ceva vreme (anumite persoane de pe aici) ca acest forum vã aparține in totalitate si nu acceptați alte idei din partea altora decât daca coincid cu ale voastre.
Pentru felul cum te-ai comportat azi cu un membru al acestui forum ....daca eram ADMIN te suspendam cel puțin o sãptãmânã sa nu mai imprastii DISCRIMINARE pe acest forum si pentru a invata sa-i respecți pe toti membri ai acestui forum indiferent de STELUTELE care le dețin .
PUNCT.


Ultima modificare facuta de Alexandru074 la Dum 22 Apr, 2018 1:17 pm
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Daca doriti revopsire totala pe acelasi cod cu cel mult 4.000 ron rezolvati.. si cu lac Standox platinum la 300ron litrul daca vreti.. 😀 deci sunt solutii
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru074 a scris:
PEmil a scris:
AOancea a scris:Unii nu vor sã recunoascã cã au unele probleme cu mașina , poate de frica nevestelor sa nu le de-a cu mașina în cap Smile))) Trebuia sã ne luãm toți griul ãla frumos cã sigur nu avea nici o problema mașina Smile)) ca o gluma am auzit cã cele deschise la culoare au mai multi cai și cele închise au tot felul de probleme gen pedalier , discuri ovalizare etc.


Parere personala, care poste fi combatuta:

nu se cade ca un membru "bebe", la care nici nu se vede numarul postarilor (probabil extrem de putine), sa fie sarcastic cu un membru care are cateva stelute, cateva sute sau mii de postari si ale carui clarificari au facut " lumina" in multe cazuri, aici, pe forum.

Postarea ta, AOancea, cred ca putea fi facuta pe un ton mai amical.

Pentru ca noi nu am fost sarcastici unul cu celalalt, de aceea a ajuns acest topic la peste 700 pagini, aici postand in continuare persoane cu ceva vechime...

Fara suparare...

Fantastic ce se intampla cu unele persoane de pe acest forum!
Cum vine asta ...daca esti membru bebe iti este restricționat dreptul de a-ti spune liber parerea?Toatã lumea care s-a înscris pe acest forum deține un opel 1.4 140 și sunt membri egali si cu drepturi depline.
Oameni buni suntem in secolul xxi anul 2018 ...dreptul la exprimare primeazã în aceastã epocã. Cum poti sa ingradesti dreptul la exprimare unui membru doar pe considerentul cã "esti membru bebe"...PE BUNE!Imi da-ti impresia de ceva vreme (anumite persoane de pe aici) ca acest forum vã aparține in totalitate si nu acceptați alte idei din partea altora decât daca coincid cu ale voastre.
Pentru felul cum te-ai comportat azi cu un membru al acestui forum ....daca eram ADMIN te suspendam cel puțin o sãptãmânã sa nu mai imprastii DISCRIMINARE pe acest forum si pentru a invata sa-i respecți pe toti membri ai acestui forum indiferent de STELUTELE care le dețin .
PUNCT.


Daca citesti cu atentie, vei vedea ca nu am facut nici o referire la faptul ca si-a postat parerea, ci doar la tonul pe care a facut-o.

Dar asa sunt unii, ca tine, care fac din tantar, armasar. Sau cei care nu au 7 ani de acasa. Unii au impresia ca cei carora li se adreseaza au aceeasi varsta sau aceleasi studii cu ei... Erau cativa membri pe aici care se adresau cu " dvs", nu mie, ci oricui. De asemenea, Cosmin este un exemplu de politete... Se spune ca cine se aseamana, se aduna, dar nu prea imi dau seama cum te-ai "adunat" cu Cosmin.
Cine a fost mai " posesiv", eu care am facut o observatie asupra tonului unei postari sau tu, care m-ai fi suspendat?
Noroc ca nu edti tu admin, ca sigur acest topic nu ar fi avut longevitatea de care a dat dovada.
Dar ii poti face o sesizare adminului, sa ii povestesti ce te deranjeaza...

De asemenea, nu am emis pretentii de detinator al acestui forum, am vrut doar sa spun ca numai postand pe un ton neutru si cu consideratie pentru ceilalti membri am reusit sa " tinem aproape" si sa fim atat de prolifici. Nu am zis nimic de chat sau offtopic, ar fi culmea cineva care nu ar admite ca exista si asa ceva.

Citeste inca o data, cu atentie, postarea mea.
Iti accept scuzele pentru interpretarea voit gresita a acesteia.
O zi buna.

PS: am la tine rugamintea sa te abtii de la a folosi limbajul de sofer. Si nu ai de ce sa te superi, pentru ca toti cei de aici suntem soferi. Unii amatori, tu profesionist.
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
AOancea a scris:Postez foarte rar pentru cã o fac doar când am o nelãmurire, nu trebuie sa fac chat aici sa ajungem la X Nr de pagini . Îmi cer scuze daca -am deranjat cu ceva dar nu ești tu în mãsura sã-mi atragi mie atenția la ce postez . Daca nu simți o gluma încearcã sã fii mai rezervat în a atrage atenția altora și sã te rezumi fix la numele acestui forum . Aici discutam problemele acestei mașini nu facem chat sau sa ii tragem pe alții la rãspundere..


OK, daca chiar a fost o gluma, imi cer scuze, mie mi s-a parut ca postarea ta a fost facuta pe un ton sarcastic, superior.
Pe de alta parte, nu am facut nici o referire la continutul postarii, ci doar la tonul ei.

Inca o data imi cer scuze.
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Hai s-o dam de gard !
Invata sa respecți oamenii si dupa sa emiti pretenții. Unii dintre voi a-ti rãmas în" epoca de Aur" când totul se rezolva cu "pumnul in gura".
Reveniti-va ...au trecut 28 de ani de atunci.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru074, daca mie mi te adresezi, eu ii respect pe toti cei de aici. De 2k de postari ii tot respect pe cei de aici. Nu spun despre nimeni ca "o da de gard", pentru ca nu imi permit si pentru ca este o dovada de lipsa de respect. Chiar ma intreb cum iti permiti asa ceva? Ti-am dat impresia ca suntem prieteni la catarama si ca iti dau voie sa mi te adresezi in acesti termeni?
Oare care dintre noi doi nu il respecta pe celalalt...!?
Chiar vrei ca nick-ul sa-ti fie scris cu rosu pentru cateva zile?
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Alex, nu știu cât ai prins tu din epoca citatã, însã atunci oamenii de rând ca noi se respectau într-o mãsurã mult mai mare și erau mult mai uniți. Astea cu capete de membre în diversele cavitãți erau valabile la smecherasii in devenire de șmecheri când vindeau bilete pe sub mana pe la cinematografe și acum își plimbã oile prin Pipera sau pe la șuții de buzunare de pe liniile de transport în comun (care, între noi fie vorba nu au dispãrut nici azi).
Nici o ofensã intentionata pentru membrii prezentului forum.
PS Ori pe la activiștii PCR, care din asta trãiau.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Hai sa privim partea buna:
E bine, pentru ca asa ne dam arama pe fata!
De intalnire ce se mai aude?😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
mda..... prima mea amenda.Oficial mã retrag din concursul consum mic la cea mai mare viteza medie:)). Am fost prins la intrarea în localitate...urma sã reduc la ~60 daca urma sã mi ziceți cã s maniac, cãci nu sunt.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Auuuuuch!
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
CZosin, daca depasirea limitei de viteza era cu mai putin de 30 km/h decat aceasta, amenda ar fi fost mai mica?
Te-a rupt cu amenda de 600...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR