Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Sa nu exageram,nu sunt genul care claxoneaza la nunti/botezuri/inmormantari😀 si nici maniacul care corecteaza orice greseala in trafic . Maine ii fac o proba sa vad daca necesita altul.


Ultima modificare facuta de Danielzgk la Dum 17 Jun, 2018 9:24 pm
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Simt necesitatea de a avea claxon mai puternic prin prisma faptului ca eu frecventez drumuri presarate cu caini, pisici, biciclisti si carute, si de aceea mi.as dori sa ma pot face auzit mai de la distanta, pentru ca daca ii claxonez de aproape, e mai mare pericolul asa..

Din fata masinii se aude muuult mai tare decat se aude din habitaclu, cu geamurile inchise.....
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Inseamna ca e ok. Incerc sa evit sa-l folosesc..stres aiurea,doar in situatii de urgenta.
Ca si combustibil,din ce am citit pe aici cred ca o sa merg pe 98/99. Eu alimentez de obicei la mol.
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Eu alimentez ci Petrom 99 la ambele Opeluri și sunt mulțumit. O arde parca mai bine fata de 95 și se consuma mai greu. E doar pãrerea mea. Fata de benzina din afara (Austria) tot de 99 nu am simțit diferența
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Mol am bagat vreo 2 plinuri vara trecuta cand am luat masina si nu am fost prea multumit. De atunci numai Petrom 99 si n-am treaba.
Consum bun, trage bine, e silentioasa si am esapamentul curat ca lacrima😂
Ce-i drept, sub 3500 nu schimb, exceptand treapta 1.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Aveam si card de puncte la mol...o sa incerc si la petrom. Am si diesel si indiferent de unde am alimentat senzorul din filtru de motorina tot detecteaza apa la un moment dat.
  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Aseara m-am pricopsit cu prima zgarietura pe masinuta. Din cauza mea, din pacate, nu am vazut un stalpisor din teava de metal cand am dat cu spatele. Am fost suparat 1 zi intreaga, dar nu mai are rost..data viitoare sa casc ochii mai bine.
Altfel, foarte multumit de masina. Mi se pare foarte confortabila. Parca nici nu se simte cand trece peste bumperele de la trecerile pentru pietoni. De asemenea, motorasul foarte ok.
Spuneam cu cateva pagini in urma ca am probleme la descuierea masinii din telecomanda. Problema a disparut ca prin minune. In primele zile dupa acest incident (nu se descuia) am tot frecat telecomanda, am incuiat si descuiat foarte des. Nu a mai facut deloc. Se incuie si descuie asa cum ar trebui. Nu stiu ce a avut.
De asemenea, consumul foarte bun. Nu spun cat e ca sa nu se supere Tai-Pan si Emil Smile. Pana acum am 1500 km si am mers aproape exclusiv in afara orasului, mai ales autostrada intre Ploiesti si Bucuresti, mers relativ lejer.

  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Nu e grav. Am patit ceva asemanator si cu senzori de parcare.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Furnal, n-are nimic! Macar ai facut-o tu, nu altul. Asta e cea mai buna consolare. Cumpara o carioca pe codul de culoare si retuseaz-o singur. Nu are rost sa o bagi pe CASCO.
  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
E destul de adanca zgarietura, dar ma bucur ca nu e mare. si cred ca e mai bine ca e pe bara, si nu pe tabla. Ma oftic, masina mai are cateva zile pana implineste 1 luna Sad

Cosmin95 a scris:Furnal, n-are nimic! Macar ai facut-o tu, nu altul. Asta e cea mai buna consolare. Cumpara o carioca pe codul de culoare si retuseaz-o singur. Nu are rost sa o bagi pe CASCO.


Multumesc pentru incurajare Cosmin! Am sa incerc sa cumpar o carioca. Nici eu nu cred ca merita Casco. Poate mai tarziu, cand vor aparea mai multe zgarieturi (desi eu sper sa nu fie cazul Smile )


Ultima modificare facuta de FURNAL la Dum 17 Jun, 2018 10:03 pm
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Exact,cea mai buna solutie. Am si eu pentru neagra mea asa ceva in dotare. Inevitabil se intampla.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
La nici o luna de la achizitie, mi-am luat mare cheie pe portiera, colegii stiu cat m-am ofticat..
Poate te simti mai bine:
Si aici reparatia facuta de mine in garaj Smile)

Skip ads

  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
La opelul corsa in prima luna de la achizitie am avut-o toata asa,parca au jucat x si 0, si capacele furate😁. Am mers binisor la casco si am vopsit-o integral. Astia sunt oamenii. Peste tot e asa, nu doar la noi. Am vazut in germania masini vandalizate urat, nu doar zgarieturi.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Tin minte ca aveam o dacia 1310 si mi-o zgariau in fiecare dimineata. Aproape ca nu mai aveau unde sa mai traga o linie. Intr-o seara i-am urmarit pana dimineata, chiar nu mai rezistam..si ce sa vezi...o ghasca de copii care treceau la scoala se distrau cu cheia pe masina mea. Ce sa le faci? Sa le dai in cap? Cu 2 suturi in fund si promisiunea ca data viitoare e mai rau am scapat de problema, asta e.
  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc Cosmin si Daniel!
Cosmin, imi amintesc cand ai postat asta. Am citit topicul cred ca in intregime, doar ca mi-am facut curaj tarziu sa si postez. Momentan in scurt timp voi pleca in concediu (fara masina), asa ca o voi lasa cum este. Voi incerca sa remediez dupa aceea cu un creion corector.
M-am linistit, sunt alte lucruri mai importante decat sa fie masina intacta. Ma bucur ca merge bine si sunt super incantat de ea!
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Da, si eu eram initial hotarat sa o las in culoarea standard, gri. Dadusem deja comanda, iar cand am iesit din showroom, erau 2 Insignia mahon pregatite de livrare. M-am intors imediat si i.am spus dealerului sa o vopseasca la fel si pe a mea Smile))

Poveste de spus nepoților Smile)
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ca bine zici😂😂
Nu mai spun de povestea de dinainte sa ma hotarasc pe Astra J..
Si noaptea aveam in cap Mobile.de si Autohus.de 😂😂
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
S.H.? Varianta noua e cea mai buna. Si eu 2saptamani am luat la rand reprezentantele si negocieri peste negocieri, visam preturile si dotarile. Am ajuns la astra k vs focus, iar intr-un final astraj. Asta pentru portbagaj si pretul mai mic. Nu o sa mearga mai mult de 5000km/an.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Eu am ales culoarea uitându mã la toate anunțurile de pe mobile.de cu Astra J Sedan și am concluzionat care arata mai bine. Era la un moment dat un anunț cu un Sedan DM cu jante pe18 cred...închise la culoare....am zis...gata. DarkMahagony rãmâne.Daca gãsesc poza o urc aici.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Stiu, dar pe atunci habar nu aveam de oferta cu J-ul.
Stiam ca au ceva oferte, dar eram sigur ca e vorba de motorizarea 1.6 115 cai, de care nu eram incantat.
Iar tentatia unui Passat B7 TEDEI cu DSG si 177 cai era foarte mare. Eram hotarat pe masina aceea.. noroc ca nu am gasit Smile))
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR