Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
https://m.dcnews.ro/rupert-s...mania_597280.html
Masinile VAG sunt cele mai..., cele mai... si in fine cele mai...
Skip ads

  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
pe site-ul DRPCIV a aparut urmatorul anunt:

IMPORTANT !
Incepand cu data de 11.06.2018 sumele reprezentând contravaloarea certificatului de înmatriculare, permisului de conducere, autorizației de circulație provizorie și a plãcilor cu numãr de înmatriculare se pot achita și la CEC Bank. Pânã la sfârșitul acestui an CEC Bank nu percepe comision.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat

  • ibu
  • *
  • 47 mesaje
  • din 05 Jul 2011
  • Astra 2018 B14net turbo
  • Timis
  • ibu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2018 B14net turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut colegi! Voi cum ati rezilvat problema decolorari chederilor de la usi? Dupa o luna sau facut ca dupa 10 ani....am vazut ca si la alte masini e asa...toti se pare ca folosesc materiale proaste....
Skip ads

  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat

Eu am rezolvat problema mai simplu :Am comandat mașina cu chedere cromate direct din fabrica ...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
ibu a scris:Salut colegi! Voi cum ati rezilvat problema decolorari chederilor de la usi? Dupa o luna sau facut ca dupa 10 ani....am vazut ca si la alte masini e asa...toti se pare ca folosesc materiale proaste....


Salut Ibu! Nu cred ca se poate face nimic in privinta aceasta.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Se fac asa si la masini scumpe. Rezista doar cele cromate sau vopsite in culoare.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
ibu a scris:Salut colegi! Voi cum ati rezilvat problema decolorari chederilor de la usi? Dupa o luna sau facut ca dupa 10 ani....am vazut ca si la alte masini e asa...toti se pare ca folosesc materiale proaste....


La Carrefour , gasesti o solutie destul de buna ! La K , chederele cromate sunt doar in partea superioara ( din fabrica, pentru ca aftermarket se gasesc si pentru cele inferioare). Am folosit asa ceva pentru chederele din cauciuc , e o solutie ok !
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
ibu a scris:Salut colegi! Voi cum ati rezilvat problema decolorari chederilor de la usi? Dupa o luna sau facut ca dupa 10 ani....am vazut ca si la alte masini e asa...toti se pare ca folosesc materiale proaste....


https://pro-x.ro/produs/protectant/
https://pro-x.ro/produs/nero-guard/
Eu am folosit primul produs si schimba radical aspectul chederelor la geamuri si a plasticelor de pe masina. De asemenea, l-am folosit pe fetele de usi si pe bord acum vreo luna, o luna jumate si inca bordul arata bine, nu mai are aspectul acela de "uscat de soare"...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Foarte bune produsele de la ProX.
  • ibu
  • *
  • 47 mesaje
  • din 05 Jul 2011
  • Astra 2018 B14net turbo
  • Timis
  • ibu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2018 B14net turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Da am vazut ca problema exista si la masini mai scumpe....de fapt stiam de problema de la cealalta astra care are deja un an...dar eu mi am luat masina de pe stoc....nu am mai avut rabdare sa comand una care sa contina crom exterior....Smile))
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ibu, vino cu mine in iulie la Galati sa punem cromurile la geamuri. Ne costa 550 lei, dar poate ne fac reducere🤔
Skip ads

  • danielus

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Cismin, daca mergi la ei, montajul e gratuit? Ti-au confirmat asta? Din cate am citit, operatiunea are ceva complexitate, in sensul ca necesita primer pentru o fixare foarte buna si pistol cu aer cald pentru încãlzirea chederelor. Așadar, operatiunea nu poate fi facuta in fata blocului; se pot incumeta doar cei care stau la casa.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Au zis ca daca ii anunt din timp, ma pot ajuta ei cu montajul, intrucat asa cum ai spus si tu, este necesara o pregatire temeinica a chederului inainte de aplicarea cromului. Spalat, degresat, primer si apoi aplicare. Par seriosi, intrucat am vrut sa le montez acum cateva luni si mi-au spus ca nu e ok, din cauza temperaturilor scazute.
Garantia e pe viata, spuneau ca cineva a vrut sa le dea jos si nu au putut. S-a rupt chederul, s-a indoit cromul, dar tot nu s-a dezlipit.
  • viomnick

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut utilizatori de Astra J ! Urmaresc cu interes si ceea ce se posteaza aici si as dori sa ajut pe cei care doresc sa monteze elemente cromate la chedere. Vreau sa va spun ca eu am o Astra K cu chedereul superior cromat si am factut deja completarea cu partea inferioara cumparata de pe net. Nu sunt probleme deosebite la montajul acestor ornamente; pistolul cu aer cald este necesar doar cand temperatura exterioara este mai mica de 10 grade. Este necesar doar o curatare atenta a chedereului cu alcool tehnic, apoi la temperatura actuala exterioara nu trebuie decat sa aplicati ornamentele care au banda dublu adeziva de calitate. Eu le-am montat la garaj ( neincalzit) in februarie si m-am folosit de un uscator de par . Rezultatul in timp este ok , nu exista tendinta de dezlipire, protejeaza chederul original si in plus da o nota de eleganta mai cu seama la modelele inchise la culoare.
  • ibu
  • *
  • 47 mesaje
  • din 05 Jul 2011
  • Astra 2018 B14net turbo
  • Timis
  • ibu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2018 B14net turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare cred ca o sa incerc soluti gen silicon de bord sa luceasca un pic....iar daca nu are efect si ma enervez o sa pun cromate:)))
  • mihai63

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Ia ulei siliconic..cu burețel..o sa fie bine
  • ibu
  • *
  • 47 mesaje
  • din 05 Jul 2011
  • Astra 2018 B14net turbo
  • Timis
  • ibu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2018 B14net turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare cred ca o sa incerc soluti gen silicon de bord sa luceasca un pic....iar daca nu are efect si ma enervez o sa pun cromate:)))
  • FURNAL

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Colegi, voi cum ati activat OnStar?
Mie mi-au spus de la Dealer sa astept un e-mail cu ceva indrumari care va ajunge in aproximativ 2 saptamani. Se implineste aproape 1 luna si nu am primit e-mailul, iar dealerul nu raspunde la telefon.

Ca produse de la Pro-X eu sunt foarte incantat de lichidul de parbriz pe care il folosesc aproape exclusiv pe cel de la ei, de cativa ani. Alte produse nu am incercat, dar daca spuneti ca sunt ok, voi incerca cele 2 produse pt chedere si plastice. Cu atat mai mutl cu cat au un pret foarte bun.
  • naghi ionut

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2018 B14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Tu îl activezi de pe telefon tau mobil,și eu l-am activat de câteva zile.Ai primit un mail de la ei când ai achiziționat masina
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR