Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Eu ma lupt cu microfibra , ca nu am incredere in altcineva Very Happy ...dupa ce o spal la "jet" la AutoCLAB , o dau cu tot felul de "smacuri" , iar o data la 3 luni ( ma repet !) o dau cu ceara "minune"....
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
voi le tratati si aveti grija de ele, le ungeti, le clatiti, etc...
la un moment dat vine un dobitoc, te loveste si ti-o indoaie de e dauna totala...
parerea mea e ca nu merita sa pui suflet pentru un fier...
  • cristian196913

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2019

  • Mesaj Privat
mercere a scris:
cristian196913 a scris:Buna seara,
azi am intrat in posesia noii masini dupa o asteptare de 105 zile. prima impresie este pozitiva desi am observat ceva probleme de aliniere a elementelor caroseriei: capota fata, capota spate, bara fata, bara spate etc. Probabil se incadreaza in parametrii constructivi dar daca te uiti atent se vede. Sau poate sunt eu mai pretentios venind de la o firma concurenta Opel. Trecand peste cele prezentate mai sus masina se prezinta ok din puncte de vedere al condusului, consumului (6,6 litri / 150 km Craiova-Tg-Jiu), stabilitatii si sper si al fiabilitatii. Sper sa fi facut o alegere buna cu masina, cu reprezentanta Opel Plus de la Craiova sigur a fost o alegere nefericita, din pacate.


Poti sa ne trimiti niste poze cu ce anume nu se aliniaza exact?

Cel mai mult ma deranjeaza capota- foto 1, acolo se vede cel mai rau, restul este acceptabil.
  • cristian196913

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:Salutare si bine ai venit printre noi,
Sa o stãpâniti sãnãtosi si multi km fãrã incidente!

Asteptãm poze cu masina si cu ce ai pus ca dotãri pe ea.

PS:
Dacã ai jantele pe 17" din fabrica te invidiez 😁😁

Multumesc mult si sa speram ca asa va fi, nu am jante pe 17, sunt pe 16, ca dotari navigatie, aer conditionat automat,scaune incalzite si spre surprinderea mea nu mai are On Star, atasez ceva foto aici:




Ultima modificare facuta de cristian196913 la Vin 05 Jul, 2019 10:53 pm
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:Eu ma lupt cu microfibra , ca nu am incredere in altcineva Very Happy ...dupa ce o spal la "jet" la AutoCLAB , o dau cu tot felul de "smacuri" , iar o data la 3 luni ( ma repet !) o dau cu ceara "minune"....


Unde-i AutoCLAB?
Credeam ca ai vreo locatie la umbra, unde sa o stergi, sa o smacuiesti, sa o dai cu ceara...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
La fostul PIC/Trecere Bac IMB , unde e firma auto care comercializeaza masini sh , este o self spalatorie auto cu cartela ( ai loc sa intorci 5 tiruri Razz si priveliste la Dunare ).
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
cristian196913 a scris:
mercere a scris:
cristian196913 a scris:Buna seara,
azi am intrat in posesia noii masini dupa o asteptare de 105 zile. prima impresie este pozitiva desi am observat ceva probleme de aliniere a elementelor caroseriei: capota fata, capota spate, bara fata, bara spate etc. Probabil se incadreaza in parametrii constructivi dar daca te uiti atent se vede. Sau poate sunt eu mai pretentios venind de la o firma concurenta Opel. Trecand peste cele prezentate mai sus masina se prezinta ok din puncte de vedere al condusului, consumului (6,6 litri / 150 km Craiova-Tg-Jiu), stabilitatii si sper si al fiabilitatii. Sper sa fi facut o alegere buna cu masina, cu reprezentanta Opel Plus de la Craiova sigur a fost o alegere nefericita, din pacate.


Poti sa ne trimiti niste poze cu ce anume nu se aliniaza exact?

Cel mai mult ma deranjeaza capota- foto 1, acolo se vede cel mai rau, restul este acceptabil.

Foarte stramba, intradevar!🤔
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:La fostul PIC/Trecere Bac IMB , unde e firma auto care comercializeaza masini sh , este o self spalatorie auto cu cartela ( ai loc sa intorci 5 tiruri Razz si priveliste la Dunare ).


Aha, stiu...
Au spuma buna..., sau ceara...?
Skip ads

  • deleted-119013

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
cristian196913 a scris:
Cel mai mult ma deranjeaza capota- foto 1, acolo se vede cel mai rau, restul este acceptabil.

Foarte stramba, intradevar!🤔


Mie personal nu mi se pare asa rau, si a mea din 2016 mai are elemente care nu sunt la linia perfecta, dar nu e ceva deranjant, asa cum cred ca nu e nici la tine, doar daca stai sa studiezi atent le observi.
  • cristian196913

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
cristian196913 a scris:
mercere a scris:
cristian196913 a scris:Buna seara,
azi am intrat in posesia noii masini dupa o asteptare de 105 zile. prima impresie este pozitiva desi am observat ceva probleme de aliniere a elementelor caroseriei: capota fata, capota spate, bara fata, bara spate etc. Probabil se incadreaza in parametrii constructivi dar daca te uiti atent se vede. Sau poate sunt eu mai pretentios venind de la o firma concurenta Opel. Trecand peste cele prezentate mai sus masina se prezinta ok din puncte de vedere al condusului, consumului (6,6 litri / 150 km Craiova-Tg-Jiu), stabilitatii si sper si al fiabilitatii. Sper sa fi facut o alegere buna cu masina, cu reprezentanta Opel Plus de la Craiova sigur a fost o alegere nefericita, din pacate.


Poti sa ne trimiti niste poze cu ce anume nu se aliniaza exact?

Cel mai mult ma deranjeaza capota- foto 1, acolo se vede cel mai rau, restul este acceptabil.

Foarte stramba, intradevar!🤔



Poate aici se vede mai bine diferenta.
  • valy211000

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Anul acesta imi va expira garantia(2 ani) si ma gandesc sa o extind la 4-5 ani. Am urmatoarea intrebare: in cazul in care la anul ma mut in alta tara si inscriu masina acolo, voi beneficia in continuare de garantie? Cu alte cuvinte, garantia este valabila doar in RO sau beneficiez de ea in orice tara(EU)? Nu as vrea sa o prelungesc, iar apoi sa ma trezesc ca nu pot beneficia de ea daca va fi cazul...
Va multumesc!
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
https://www.opel.ro/owners/f...are/overview.html
Vezi termeni si cobditii.
Ai acolo un nr mare de state....
Skip ads

  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Am mici zgarieturi fine in diverse zone ale masini. A folosit cineva marker facut pe culoarea masini? Este bun de ceva?
  • coshmaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@epidaurus

Am folosit eu kit-ul de reparatii de la Opel, vopsea + lac (un binevoitor mi-a dat pe o portiune de 15 cm cu cheia pe masina).

Nu-ti recomand sa-l folosesti daca masina este mai veche de un an. Vopseaua se decoloreaza in timp si o sa ai o diferenta vizibila de nuanta.

Daca zgarieturile nu sunt adanci iti recomand un polish profesional.
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
chiar nu stiu ce sa fac. masina are 10 luni dar niciodata la nici o masina avuta nu am avut atatea zgarieturi ca la asta. Sad
  • Shade89

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Azi am facut revizia de 2 ani - 18k km la Radacini bld. Timisoara. 750 lei cu discount 20% piese si 10% manopera. Am ramas surprins de cat de negre si pline de praf/resturi vegetale erau filtrele, mult mai negre fata de prima revizie.
Le-am aratat si uzura de la volan. Au facut poze, au trimis la opel , insa se schimba pe garantie doar daca se cojeste/exfoliaza foarte rau, asa se incadreaza in uzura normala.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Foloseste cineva manusi de condus? Oare se uzeaza mai greu pielea de pe volan?
  • Vallach

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2019

  • Mesaj Privat
epidaurus a scris:chiar nu stiu ce sa fac. masina are 10 luni dar niciodata la nici o masina avuta nu am avut atatea zgarieturi ca la asta. Sad


Acelasi lucru l-am observat si eu..
  • cristian196913

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Azi am montat scutul din otel: pret 225lei plus 30 lei montajul, foarte ok fata de reprezentanta unde pretul cerut era de 1450 lei.

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Foloseste cineva manusi de condus? Oare se uzeaza mai greu pielea de pe volan?

Salutare,
Da eu folosesc manusi la condus cu tot cu degete dar cu gaurele când plec din oraș. Gen distanta mai lunga nu atunci când merg la birou. Volanul se prezintã ca nou și bonus chiar dacã e ciudat nu îmi mai transpira mâinile când port mãnuși.

Merita sa încerci sa vei cum e plus ca nu mai lași grãsimea de pe maini pe butoane volan etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR