Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • danielus

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Din pozele postate de @Day, matricea LED mi se mare chiar mai mica decat filamentul halogenului. Iar lumina nu mi se pare imprastiata aiurea, ci doar mai mare ca intensitate si, bineinteles, alba fata de galbuiul halogenului.
Ar fi util daca cineva care a umblat la toate becurile sa intocmeasca o lista cu acestea si soclurile lor, gen:
DRL - P21W/5W; (T20 7443)
Marsarier - W16W ( T15 921)
Skip ads

  • Diaconescu.df

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Este de la gainati care nu i-ai șters de pe mașinã ia șters ploaia și la mine au apãrut probleme pe vopsea se întâmplã la anumiți gainati nu la toți.
  • Diaconescu.df

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2018

  • Mesaj Privat
floru andrei a scris:Buna dimineata! De ce nu se aude Simona(nu stiu cum s-o schimb cu Gabi) cind este activat Bluetooth ? De ce nu se aude Simona in difuzoarele masinii ? Daca dezactivez Bluetooth se aude doar in difuzorul telefonului. Multe multumiri, Andrei (masina nu are navigatie)(linga intrare USB de sub bordul masinii, in dreapta brichetei, mai este un capacel cu o gaura. Asta la ce se foloseste)
.
Cã sã auzi tot timpul weze pe difuzor trebuie se schimbi intrare blutut iar gãuricã aia este o intrare auxiliara
  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Diaconescu.df a scris:Este de la gainati care nu i-ai sters de pe masinã ia sters ploaia si la mine au apãrut probleme pe vopsea se întâmplã la anumiti gainati nu la toti.


😅😂...adevarat ai grãit..e foarte proaste vopselele de pã maºinele noastre...😂😂😂
Skip ads

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Asa este. Confirm și eu vopseaua proasta. 😁
Nu cred ca se mai face vopsea sa reziste în timp ca aia dupã Mercedes Cobra. Aia era pe baza de plumb groasa..etc. Acum e pe baza de apa...și din cauza asta e "apa de ploaie".😁
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
danielus a scris:Din pozele postate de @Day, matricea LED mi se mare chiar mai mica decat filamentul halogenului. Iar lumina nu mi se pare imprastiata aiurea, ci doar mai mare ca intensitate si, bineinteles, alba fata de galbuiul halogenului.
Ar fi util daca cineva care a umblat la toate becurile sa intocmeasca o lista cu acestea si soclurile lor, gen:
DRL - P21W/5W; (T20 7443)
Marsarier - W16W ( T15 921)

https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM
Aici se gãsesc tipurile de becuri pentru multe tipuri de mașini.
  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
NISMO a scris:
Diaconescu.df a scris:Este de la gainati care nu i-ai sters de pe masinã ia sters ploaia si la mine au apãrut probleme pe vopsea se întâmplã la anumiti gainati nu la toti.


😅😂...adevarat ai grãit..e foarte proaste vopselele de pã maºinele noastre...😂😂😂


Salut!
Mi s-a pãrut amuzanta tare, postarea ta cu "gainati"...
Imi cer scuze, n-am vrut sa fiu rãutacios.

Silviu Mustatã, bine ai revenit dupa o lunga absenta!
Dupa 3 ani nu ai renuntat la masina, nu?☺
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Din pãcate sau fericire nici eu nu o sa renunț la Astra. Probabil ca o sa o țin pana face 4,5 ani. Sa o vând cu 6 luni grantie 😁😁😁
Skip ads

  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Credeam ca vrei sa vinzi intâi Corsa, dupa schimbarea casetei de directie...
Cât te mai bucuri de garantie la ea?
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Încã 2 ani 😁😁😁
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
eu chiar am primit o oferta de cumparare de la un amic ce vrea o masina mai mare si mai noua. cand am vorbit cu el stia toate dotarile de pe masina, chiar daca nu i le spusesem, semn ca s-a documentat bine cu privire la model.
ce nu cred ca o sa ii placa e pretul pe care i l-as cere, ca probabil se asteapta la un pret mic, considerand ca masina are 2 ani vechime.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Iti dai seama ca vrea sa o ia pe nimic, adica la vreo 60% din cat ai dat pe ea, sunt satul de astfel de "amici" bisnitari.
Skip ads

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Lasa ca are la magazin noua. Sa ia de acolo..😁
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
O multime de cunostinte vechi..., care inca fac "prezenta" pe aici... Salut Silviu Mustata, salut Pantalon (ai ramas antologic cu "griul saracului"), salut xxl, salut bau-bau!
Drumuri bune sa aveti!
Si toti ceilalti, asisderea!
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
NISMO a scris:
NISMO a scris:
Diaconescu.df a scris:Este de la gainati care nu i-ai sters de pe masinã ia sters ploaia si la mine au apãrut probleme pe vopsea se întâmplã la anumiti gainati nu la toti.


😅😂...adevarat ai grãit..e foarte proaste vopselele de pã maºinele noastre...😂😂😂


Salut!
Mi s-a pãrut amuzanta tare, postarea ta cu "gainati"...
Imi cer scuze, n-am vrut sa fiu rãutacios.

Silviu Mustatã, bine ai revenit dupa o lunga absenta!
Dupa 3 ani nu ai renuntat la masina, nu?☺

Salutare tuturor, deși v-am urmãrit permanent.
Nu am renunțat la mașinã. Doar ce am trecut de revizia a treia și este și ea așezatã complet. (29k km). Probleme, ceva toceala la volan, însã dupã o solicitare eșuatã la service (in garantie extinsã) am aplicat o husa de piele, ceva pete pe lac de la seva de copac (la locul de parcare plãtit de afla cativa carpeni care au pãtat toatã parcarea, iar un proprietar de spalatorie mi-a sugerat sa le las în pace pentru ca la inghet mai zdravãn se potolesc, însã de unde inghet si zãpadã în ultimii 3 ani. A mai fost o recalibrare de senzor ESP, despre care v-am povestit. Mãrunțiș.
Cautam de ceva vreme produsul acesta la noi
https://www.amazon.com/Shine...oat/dp/B07LHB3B2Q
și se pare ca a ajuns. Sunt curios sã îl încerc. Ce pãreri aveti?
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare....nu prea ai mai dat pe aici...😁. Merge ok masina? Fãrã probleme...bãnuiesc.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
La km aia, cred si eu...
  • spulcineanu pirian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2020

  • Mesaj Privat
Salutare.

Sunt posesor Astra 1.4t de ~2 ani, nou pe acest forum. Am citit deja niste zeci (poate sute) de pagini din threadul asta dar nu am reusit sa imi gasesc problema discutata pe aici.

Am avut o janta busita (originala tabla) care facea vibratii in masina pe autostrada. La reparatii arãta cam nasol lovitura, insa dupa indreptare parea sa fie echilibrata bine. Am iesit apoi pe autostrada sa verific daca au facut treaba buna, insa la ~160-170 kmph inca simt vibratii dar oricum mult mai slabe. Vibratiile de la 120-130 kmph au disparut. Nu merg vreodata cu viteza aia si nu stiu daca e normal, adica daca vibratia o aveam si inainte de lovitura. Poate cineva sa imi confirme/infirme ca accelerand peste 150-160 masina incepe sa vibreze de la sine? Obligatoriu mentionez si ca testul a fost facut pe primii km de bucuresti-pitesti, asa ca la viteza aia o fi si drumul de vina...
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
[quote="pantalon"]Iti dai seama ca vrea sa o ia pe nimic, adica la vreo 60% din cat ai dat pe ea, sunt satul de astfel de "amici" bisnitari.[/quote
Pomana la biserica, pentru ca mai vor si coliva insotita de lumanari.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
spulcineanu pirian a scris:Salutare.

Sunt posesor Astra 1.4t de ~2 ani, nou pe acest forum. Am citit deja niste zeci (poate sute) de pagini din threadul asta dar nu am reusit sa imi gasesc problema discutata pe aici.

Am avut o janta busita (originala tabla) care facea vibratii in masina pe autostrada. La reparatii arãta cam nasol lovitura, insa dupa indreptare parea sa fie echilibrata bine. Am iesit apoi pe autostrada sa verific daca au facut treaba buna, insa la ~160-170 kmph inca simt vibratii dar oricum mult mai slabe. Vibratiile de la 120-130 kmph au disparut. Nu merg vreodata cu viteza aia si nu stiu daca e normal, adica daca vibratia o aveam si inainte de lovitura. Poate cineva sa imi confirme/infirme ca accelerand peste 150-160 masina incepe sa vibreze de la sine? Obligatoriu mentionez si ca testul a fost facut pe primii km de bucuresti-pitesti, asa ca la viteza aia o fi si drumul de vina...

Nu trebuie sã vibreze.
Cumpãrã o janta sau folosește janta de la roata de rezerva, daca ai rezerva de dimensiuni normale.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR