Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Lexandrei In principiu tu iti treci adresa unde doresti sa.ti ajunga produsul si aliexpress ti.l trimite la oficiul postal arondat cartierului/zonei etc unde locuiesti...in plus,atunci cand comanzi,sa ai in vedere sa fie free shipping.uneori gasesti produsele cu un cost de livrare modic,de la cativa centi la 1-2 euro ,daca sunt livrate prin posta.daca sunt cu firme de curierat atunci sunt costuri mai mari(dhl spre ex) iar daca sunt cu firma de curierat si apare ca avand free shipping,intai intereseaza.te la firma respectiva pt ca va exista un cost ,vamuirea mai exact.o singura data am comandat o navigatir care a venit cu dhl,free shipping bineinteles iar la livrare a trebuit sa platesc 210 lei...bineinteles,costurile difera in functie de produs,electronicele avand un cost de vamuire mai ridicat iar produsele de fashion au taxa zero sau aproape zero(asta ca un exemplu)

Edit: sau asa cum a spus sirc Smile
Skip ads

  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Pun un link pt cei ce doresc sa.si monteze folii si vor sa fie in legalitate:
http://www.rarom.ro/?page_id=895
sau
http://winglass.ro/?gclid=C...r3K0hHhoCtvjw_wcB
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Din experientele nefericite... deja am o zgarietura usa dreapta...m-am lamurit cu spalatoriile, cele de cartier dau baietii cu laveta dupa si ti-o zgarie..la cele self service cu jetoane iti ramane mizeria pe masina, deci concluzia mea este ca pe viitor imi voi spala masina acasa folosind un sampon auto la 10 lei din kaufland si un burete cu ciucuri http://exmobi.ro/product/ke...lare-si-curatare/ fara sa o mai sterg dupa chiar daca mai raman stropi albi macar nu zgarii masina cu nimic...
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Evitati pentru inceput stergea dupa spalat, deoarece este foarte proaspata vopsea si daca mai ramane praf cand stergi cu laveta se imprima imediat in vopsea urma.
Eu o voi spala pentru inceput singur la spalatoria cu jetoane si nu o voi sterge dupa spalat cu nimic.
Skip ads

  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Sãptãmâna viitoare ar trebui sa vinã și mașina mea.asa mi a spus dealer ul
  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,CZosin tu cand ai dat comanta si unde?
Eu am dat pe 05.05.2017 bucuresti pe Iuliu Maniu.
Multumesc
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Daca aveti in zona spalatorie cu jetoane care nu este aglomerata sunteti norocosi.eu am la 100 metrii de casa dar n.am vazut liber niciodata:)))stau la panda ca sacalii:)).
Chelebet poti incerca la spalatorie in continuare dar spune.i aluia sa nu ti.o mai stearga cu prostiile alea de lavete si spalati masina dimineata sau seara.Pe caldurile astea nu face deloc bine vopselei.
Am luat seama ca bordul se pateaza f usor,evitati sa va stearga bordul cu diverse chimicale,apa cu sampon este cea mai buna.
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
olly09 a scris:Felicitari si tie Moli si drumuri bune in continuare..


Moli, ai si tu masina livrata, asa cum spune olly09?


Nu este livrata ,din pacate ,abia in 31 iulie este data estimata pentru Ungaria plus 2,3 saptamani pana in Romania desi tinand cont ca trebuie sa ajunga in arad s-ar putea mai repede Smile Olly a inteles gresit Smile

Eu cand imi cumpar de pe aliexpress trec adresa si numele meu unde vreau sa imi vina avizul . La posta vamala nu am avut probleme sa nu imi dea coletul cum ca am alta adresa in buletin fata de cea unde se livreaza (deoarece stau in chirie ) ,dar la posta de cartier au fost mai smechere alea si au comentat de ce am alta adresa in buletin si ca nu imi dau coletul fara "flotant" ,dar sa rezolvat cu o ciocolata si acum nu mai am probleme cu asta si am observat de atunci ca nu mai imi vin coletele la p. vamala ci la cea de cartier ,ce imi convine ca nu mai stau la cozi interminabile pt un colet ,cel putin asa este in arad Smile


Ultima modificare facuta de MOli23 la Dum 25 Jun, 2017 12:15 pm
Skip ads

  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Auchh...mai ai Moli de asteptat😣😌😔

Ps:pacat ca nu mai exista formula 111 sau cel putin n.am mai vazut eu.era f buna pt curatare la interior plus ca puteai spala masina la exterior cu ea ,gen spalare uscata.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Daca aveti in zona spalatorie cu jetoane care nu este aglomerata sunteti norocosi.eu am la 100 metrii de casa dar n.am vazut liber niciodata:)))stau la panda ca sacalii:)).
Chelebet poti incerca la spalatorie in continuare dar spune.i aluia sa nu ti.o mai stearga cu prostiile alea de lavete si spalati masina dimineata sau seara.Pe caldurile astea nu face deloc bine vopselei.
Am luat seama ca bordul se pateaza f usor,evitati sa va stearga bordul cu diverse chimicale,apa cu sampon este cea mai buna.


Smile)
-la spalatorie de cartier - cost 28 Ron interior-exterior
-la jetoane - exterior 10 lei - 2 jetoane exterior
-acasa - gratis
-toate fara stergere dupa...eu am decis unde e mai bine Very Happy
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cam scumpe jetoanele Very Happy 5 lei unul Smile
Acasa este cel mai bine daca ai conditii , ca la bloc le-am facut inundatie ultima oara cand am spalato Smile
  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salutare. Am si eu comandat acest model de la Radacini Iuliu Maniu. Termenul de livrare din contract este 1 august. Ma poate lamuri cineva daca autovehiculul vine cu punte Watt? Nu ca as stii ce presupune varianta. Dealer-ul spune ca nu exista optiunea asta pe Astra J sedan. Eu numai aici pe forum am citit despre ea.Multumesc
Skip ads

  • soldy

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Si nu raman pete de la apa fara stergere? Ma refer in special la culorile inchise.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Chelebet dar scumpe spalatoriile in Iasi:))la mn in cartier e la 20 lei si jetoanele alea habar n.am,oricum pana in 10 lei.Acasa e cel mai bine sa o speli dar de cate ori o vei spala acasa?ca te apuci de ea si pe interior o sa stai destul..la mine,cand sunt la socrii sau la parinti si.mi vine chef sa spal masina ,petrec vreo 3 ore pe ea...pai o dau naiba ,daca as sta sa o spal de 4 ori pe luna,macar a cate 3 ore...pierd o zi din viata Smile)))
Alexxx ,din cate stiu mai toate au venit la baieti cu punte watt,doar la chelebet care nu are pachet enjoy a venit fara...chelebet daca am spus ceva gresit te rog sa ma corectezi.

Soldy daca o speli cand e soarele asta nebun,raman pete plus ca isi va pierde din luciu, in timp...Sad
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
alexxastra@ - cum sa mai vb pe aici ,din ce am inteles eu ,cred ca trebuie sa ai noroc sa se fi selectat automat in configurator daca nu a facut-o dealarul optiunea "echipare sasiu axa spate " ca sa ai Watt . Din ce zici tu ,cred ca dealarul nu stie ce vinde ,gogosi sau masini Smile sunt destui colegi care au Watt . Eu la arad am vazut masini care au si care nu au Smile
La arad e 2,5 lei o fisa Smile

chelebet@ cred ca are Watt Smile




Ultima modificare facuta de MOli23 la Dum 25 Jun, 2017 12:40 pm
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Moli,pozele sunt de la 2 masini,nu?una cu watt alta fara sau nu diclesc eu bn poza 2?👀
  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
alexxastra a scris:Salutare. Am si eu comandat acest model de la Radacini Iuliu Maniu. Termenul de livrare din contract este 1 august. Ma poate lamuri cineva daca autovehiculul vine cu punte Watt? Nu ca as stii ce presupune varianta. Dealer-ul spune ca nu exista optiunea asta pe Astra J sedan. Eu numai aici pe forum am citit despre ea.Multumesc

Salut tu cand ai dat conanda?
Tot la Vlad ai dat?
  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Watt inseamna independent spate? Eu nu le am cu mecanica delok..Sad(. Eu zic ca in functie de luna de fabricatie toate au sau nu au. A mea va fi august 2017. Presupun ca poate am noroc. Dar nu stiu ce avantaje are acest watt. Vanzatorul de la Radacini nu stia ce e.
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Da sunt doua masini una cu una fara Smile aceias motorizare doar culoarea difera si cateva optionale in plus la cea cu Watt Smile
  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Eu am dat la unul Petre la radacini langa Plaza Mall
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR