Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Salut! Nu inteleg ce legatura are nissanul cu motor de 1.2 xtronic cu Astra Sedan si cu secolul 21.. la ce te referi mai exact?

Scuze am postat gresit Smile.
Era pentru alt topic.
Skip ads

  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
O sa fuga dealerii dupa voi daca renuntati la comenzi...parca i si vad cu oferte de 60% discount...despre ce vbim? Ati comandat vreo flota sau cum?...pierderea o sa fie a voastra...ati pierdut 2-3 luni degeaba pt cateva zile in plus...nu e ca si cand sunteti devastati de intarziere...
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Nefiind originale, s-ar putea ca la prima groapa mai serioasa sa scoti alti bani din buzunar..

Cosmin...cele "originale" n.au in compozitie nimic de pe marte...tot din magneziu,aluminiu ,sau mai stiu eu ce aliaj,sunt facute...costa atat doar ca sunt originale iar daca mergem catre cele de renume platim mult si firma,ca orice alt lucru,care bineinteles in spate sta cateva minti care se chinuie sa scoata un design cat mai aratos,revolutionar ,sa aeriseasca cat mai bn...etc...acum,poate ca ai facut referire la cele contrafacute,de alea nu stiu si nu am cunostiinta nici vaporul pe care sunt facute sau unde anume se comercializeaza.Smile
  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Legat de jante.Mult mai rentabil sa le cumperi de la ei.Si fara timp pierdut si bataie de cap,sa stai sa iti cumperi tu altele.Eu sincer nu mai am rabdare pana in sep-oct.cand vine masina..Momentan am un fiesta din 2008.1.4 diesel.si am nev de o masina mai spatioasa.Trece timpul foarte greu.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Normal ca e mai rentabil sa le iei de la ei, daca iei dupa, tot de la ei cea mai ieftina de aliaj e undeva la 250€ una, le iei p astea de 16 si le pui apoi de iarna, ca dupa sa iti iei de la alcar din de, cand sunt lichidari de stoc cu 100€ bucata 😀😀😀 jante de jante, #fuldeful
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru074 a scris:Sirc exista un site unde poti comanda cromul partea fata pe original?


La radacini, eu am dat comanda la reprezentanta dar atentie, trebuiesc si alte grile nu se poate monta pe cele existente. (2 x grila proiector + 2 ornamente crom respect 1 x grila bara + 1 ormanent cromat)

Tai-Pan a scris:Sirc, ai rezolvat cu WiFi?


Da, multumesc Tai-Pan de ajutor, pentru cei care vreti activarea netului il puteti activa din pagina: On Star sectiunea pachete.
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
V-ati inscris pe spritmonitor.de ?
  • sile 80

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Depinde cum interpretezi .nu trebuie sa cumperi o flota , dar nu le pica bine sa iti inapoieze contravaloarea (achitata integral + rabla ), asa ca o sa alerge cu ceva in plus .Stiu ca in momentul cand semnezi un contract . ambele parti au drepturi si obligati .Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni dar hai sa fim mai "tupeisti " pe bani nostri si daca se poate sa cerem , nu sa ne multumim cu ce ne ofera.
Skip ads

  • sile 80

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2017

  • Mesaj Privat
http://www.ejante.ro/magazi...05&car=141085
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Voi puteti sa cereti...de primit o sa asteptati. Fiti cum vreti pe banii vostri dar analizati toate aspectele.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
sile 80 a scris:Depinde cum interpretezi .nu trebuie sa cumperi o flota , dar nu le pica bine sa iti inapoieze contravaloarea (achitata integral + rabla ), asa ca o sa alerge cu ceva in plus .Stiu ca in momentul cand semnezi un contract . ambele parti au drepturi si obligati .Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni dar hai sa fim mai "tupeisti " pe bani nostri si daca se poate sa cerem , nu sa ne multumim cu ce ne ofera.


Ai achitat integral in avans?!
Oricum, ei vor gasi un client care sa ia masina ta chiar in ziua in care renunti tu.
Si va primi si ceva spaga consilierul de vanzari!
  • alexpTM

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2015

  • Mesaj Privat
sile 80 a scris:Depinde cum interpretezi .nu trebuie sa cumperi o flota , dar nu le pica bine sa iti inapoieze contravaloarea (achitata integral + rabla ), asa ca o sa alerge cu ceva in plus .Stiu ca in momentul cand semnezi un contract . ambele parti au drepturi si obligati .Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni dar hai sa fim mai "tupeisti " pe bani nostri si daca se poate sa cerem , nu sa ne multumim cu ce ne ofera.


Atata timp cat nu ai specificat in contract ce se intampla daca se depaseste termenul de livrare, te poti supara cat vrei. Nu poti renunta fara sa pierzi avansul.
La mine de exemplu nu scria ce se intampla daca se depaseste termenul de livrare. Scria doar care e, dar referitor la actiuni/despagubiri in cazul in care e depasit...nimic.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:
Cosmin95 a scris:Nefiind originale, s-ar putea ca la prima groapa mai serioasa sa scoti alti bani din buzunar..

Cosmin...cele "originale" n.au in compozitie nimic de pe marte...tot din magneziu,aluminiu ,sau mai stiu eu ce aliaj,sunt facute...costa atat doar ca sunt originale iar daca mergem catre cele de renume platim mult si firma,ca orice alt lucru,care bineinteles in spate sta cateva minti care se chinuie sa scoata un design cat mai aratos,revolutionar ,sa aeriseasca cat mai bn...etc...acum,poate ca ai facut referire la cele contrafacute,de alea nu stiu si nu am cunostiinta nici vaporul pe care sunt facute sau unde anume se comercializeaza.Smile

Olly, eu faceam referire la cele de pret asemanator celor pe care le am (avem unii din noi) pe masini din fabrica. Cele AM sunt mult mai slabe la acesti bani, facute pe vaporul Alliexpress Smile)
Nu vorbesc de OZ Racing, Wolfrace, Dotz, Borbet etc.. care sunt o caruta de bani, dar si super misto.
  • FloruAndrei

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Legat de tiuitul la pompa de benzina. Am facut revizia de 1an ,nu au fost probleme ,inafara de tiuit. In legatura cu TIUITUL, mi-au adus o masina noua cu 4 km la bord, care, dupa cca 2 minute a inceput sa tiuie la fel ca a mea. S-a concluzionat ca este un zgomot tehnologic normal !? M-am programat la alte 2 reprezentante sa vedem acestia ce zic. Altceva ce pot face? Cu respect, Andrei
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:Ma gandeam la folie..dar mie mila de banii aruncati pe oglinda electrocromata.
SIRC..UNDE AI PUS ORNAMENTELE CROMATE DIN BARA?


Dar nu mai functioneaza oglinda daca punem folie ? Ca imi place la nebunie oglinda dar si foliile ,saptamana asta am vb cu un prieten sa merg sa imi aplice foliile ...

Concediu placut Cosmin Smile
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Moli, Bogdan, cat de bine isi face treaba oglinda electrocromatica?
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si o facea...cu folie nu mai merge...e si normal.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Probabil nici nu mai este nevoie sa "mearga", avand in vedere ca folia de pe luneta estompeaza lumina farurilor din spate pana la un prag la care oglinga nu mai este necesar sa functioneze.
Nu se intampla nimic, doar ca oglinda electrocromatica devine o optiune inutila, platita, nu?
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Da...cat timp ai folia nu te poti folosi de ea. Nu cred ca e atat de scumpa incat sa plangi in pumni ...
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:Normal ca e mai rentabil sa le iei de la ei, daca iei dupa, tot de la ei cea mai ieftina de aliaj e undeva la 250€ una, le iei p astea de 16 si le pui apoi de iarna, ca dupa sa iti iei de la alcar din de, cand sunt lichidari de stoc cu 100€ bucata 😀😀😀 jante de jante, #fuldeful


Da normal ca e rentabil de la ei cacaturile de jante...sunt precum femeia snur.am gasit pe ejanta.ro ,spre ex.vreo 2 modele diferite care arata in mare fel si tot in germania fabricate...100 euro bucatabde alcar la lichidari plus transportul plus timpul de asteptare ca milogu pana fac astia lichidari....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR