Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
chelebet a scris:La cum comenteazã Raducutz nu si-a luat Astra J cu siguranțã, defapt sa zicã el ce bolid are ☺ zi Raducutzule ce e cu rãutatea asta la tine? Hai descoperã misterul ca ne roade curiozitatea pe toți.. ce autoturism deții? Hahah


Raducut este persoana care intra din cand in cand pe forum doar pentru a posta penibilitati!
A oferit, pana acum, o singura informatie utila: cat costa, la un moment dat, kg de ceapa in Constanta!😂
Eu am o rugaminte catre Raducut: posteaza pe forumul Opel Vectra, sectiunea motor 1.6 aspirat, fabricatie 2004!
Lasa-ne pe noi in pace, cu jafurile noastre de masini!😎😆

Penibilitati posteaza cei care compara modelul K cu J.Voi cei cu J ati luat o masina corecta pentru banii dati, adica raportul pret calitate e bun...Dar de la asta, pana la a compara interioarele, comportamentul pe sosea.....Sunt plastice ieftine rau...Eu mi-am luat o masina din alta clasa, alt producator, alt pret.Si da, detin si o Vectra benzina 1,6 din 2004.
Skip ads

  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
@raducut - fiecare si-a achizitionat ceea ce si-a permis. In ziua de astazi este un sacrificiu sa iei o masina noua. Daca ai achizitionat ceva din alta clasa, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente. Te rugam a ne lasa pe noi cu ale nostre sa ne bucuram de ele, cu sau fara plastice ieftine. Aici fiecare isi impartaseste parerea despre masina Astra j berlina. Multumin pentru intelegere. Cu respect
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Alexandru074 a scris:
Cosmin95 a scris:E scumpa benzina.. iar Browny a inteles asta 😉


Consum de sambata seara intre orele 19:00-21:00
DJ, A2, Bucuresti.
Salut Cosmin poti sa mi spui daca odata cu rodarea motorului a mai scazut si consumul de carburant?


Salut Alex!
In primele saptamani de la achizitie am facut un pariu cu Lexandrei, cum ca nu pot scoate sub 6 pe exact acest drum pe care l-am facut aseara. Atunci fiind si perioada de rodaj, am mers mult mai incet si subturat daca pot spune asa si am scos 6,5% daca nu ma insel.
Acum, dupa 7k km am scos 5,8% dar fara sa o subturez, mers normal.. in limitele legale si 138km/h cu pilot automat pe A2, doar eu in masina si presiune 2.3 in anvelope.
  • antoniuus

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 A14 net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Nu cedați în legãturã cu Continental- recunosc cã au avut un lot cu defecte de fabricație" dar nu afecteazã siguranța".Am cauciucuri sh, reșapate pe alte mașini, am avut Montana și nu s-a întâmplat așa ceva.A doua zi dupã ce am ridicat mașina , îmi savuram cafeaua, o admiram in curte și m-am blocat, am crezut cã nu vãd bine... Toate patru cu probleme pt. Romania..Opel știa problema și s-a gândit la siguranța noastrã: gume deformate mai puțin pe fațã și strâmbe pe spate pt a scãpa de ele.Reclamatii , presiuni in final schimbate toate 4 cu alt lot, profil Continental. Din respect pt. cei care au cumpãrat aceste mașini cu efort nu sh-uri nu mai apãrați Opel și Continental.Opel a.avut reducere pe acest lot de anvelope Continental. A meritat? Între timp am mai achiziționat un auto nou, am fãcut un efort uriaș și ghiciți ce - nu e Opel cu Continental , e .... cu Michelin.Succes!
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Comportamentul pe sosea e bun: zic asta pentru ca ieri eram singur in masina si m.a mancat undeva sa iau curbe stranse cu 130km/h...a tinut destul de bine... deci...
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
raducut a scris:
Tai-Pan a scris:
chelebet a scris:La cum comenteazã Raducutz nu si-a luat Astra J cu siguranțã, defapt sa zicã el ce bolid are ☺ zi Raducutzule ce e cu rãutatea asta la tine? Hai descoperã misterul ca ne roade curiozitatea pe toți.. ce autoturism deții? Hahah


Raducut este persoana care intra din cand in cand pe forum doar pentru a posta penibilitati!
A oferit, pana acum, o singura informatie utila: cat costa, la un moment dat, kg de ceapa in Constanta!😂
Eu am o rugaminte catre Raducut: posteaza pe forumul Opel Vectra, sectiunea motor 1.6 aspirat, fabricatie 2004!
Lasa-ne pe noi in pace, cu jafurile noastre de masini!😎😆

Penibilitati posteaza cei care compara modelul K cu J.Voi cei cu J ati luat o masina corecta pentru banii dati, adica raportul pret calitate e bun...Dar de la asta, pana la a compara interioarele, comportamentul pe sosea.....Sunt plastice ieftine rau...Eu mi-am luat o masina din alta clasa, alt producator, alt pret.Si da, detin si o Vectra benzina 1,6 din 2004.


Lasa-ne in pace, nu ne intereseaza opinia ta!
Eu nu am postat nimic pe forum Opel Vectra deoarece nu an de ce sa ma bag in seama pe acolo!
  • AOancea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salut baieti ! In luna noiembrie o sa fiu fericitul posesor al unui Sedan ( Negru). Dupa lungi cautari am ales aceasta masina si sper ca am facut alegerea corecta . Va doresc drumuri bune celor care au deja masina, iar celor care inca o asteapta le pot spune "asteptare usoara".
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salutare si bine ai venit in club!
Ai facut o alegere buna, indiscutabil.
Te poti convinge citind din sutele de pagini de pe acest topic.
De asemenea, iti recomand sa citesti si topicul cu accesorii si dotari pentru Astra J.
https://www.clubopel.com/vie...47198&start=0

Spor la lecturat si asteptare usoara!
Pentru orice nelamurire, nu ezita sa intrebi Smile
Skip ads

  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
Alexandru074 a scris:
Cosmin95 a scris:E scumpa benzina.. iar Browny a inteles asta 😉


Consum de sambata seara intre orele 19:00-21:00
DJ, A2, Bucuresti.
Salut Cosmin poti sa mi spui daca odata cu rodarea motorului a mai scazut si consumul de carburant?


Salut Alex!
In primele saptamani de la achizitie am facut un pariu cu Lexandrei, cum ca nu pot scoate sub 6 pe exact acest drum pe care l-am facut aseara. Atunci fiind si perioada de rodaj, am mers mult mai incet si subturat daca pot spune asa si am scos 6,5% daca nu ma insel.
Acum, dupa 7k km am scos 5,8% dar fara sa o subturez, mers normal.. in limitele legale si 138km/h cu pilot automat pe A2, doar eu in masina si presiune 2.3 in anvelope.
E foarte bun consumul tau .Eu dupa 1000 de km sunt undeva pe la 6.6 consum
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Combinat, din momentul in care am ridicat masina de la dealer, tot 6.6 am si eu Smile))
Dar dupa rodaj a mancat jar, nu gluma. Am avut si 8.5 extraurban. Acum m-am mai linistit 😁
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Da bine tu ai si scos o la plimbare prin europa a avut unde sa rodeze motorul 😆😆😆
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Comportamentul pe sosea e bun: zic asta pentru ca ieri eram singur in masina si m.a mancat undeva sa iau curbe stranse cu 130km/h...a tinut destul de bine... deci...


Tine bine de asfalt, greu poti scoate un scartait de cauciucuri in viraje...
Skip ads

  • AOancea

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Salutare si bine ai venit in club!
Ai facut o alegere buna, indiscutabil.
Te poti convinge citind din sutele de pagini de pe acest topic.
De asemenea, iti recomand sa citesti si topicul cu accesorii si dotari pentru Astra J.
https://www.clubopel.com/vie...47198&start=0

Spor la lecturat si asteptare usoara!
Pentru orice nelamurire, nu ezita sa intrebi Smile
De câteva luni am stat in "umbra" și am citit cam fiecare pagina în parte și datoritã vouã am ales aceasta mașina care sper sa nu mã dezamãgeascã Smile .
O singura frica am sã zic așa legat de problema la pedalier , dar sper sa nu intampin aceasta buba a lor.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
raducut a scris:
Tai-Pan a scris:
chelebet a scris:La cum comenteazã Raducutz nu si-a luat Astra J cu siguranțã, defapt sa zicã el ce bolid are ☺ zi Raducutzule ce e cu rãutatea asta la tine? Hai descoperã misterul ca ne roade curiozitatea pe toți.. ce autoturism deții? Hahah


Raducut este persoana care intra din cand in cand pe forum doar pentru a posta penibilitati!
A oferit, pana acum, o singura informatie utila: cat costa, la un moment dat, kg de ceapa in Constanta!😂
Eu am o rugaminte catre Raducut: posteaza pe forumul Opel Vectra, sectiunea motor 1.6 aspirat, fabricatie 2004!
Lasa-ne pe noi in pace, cu jafurile noastre de masini!😎😆

Penibilitati posteaza cei care compara modelul K cu J.Voi cei cu J ati luat o masina corecta pentru banii dati, adica raportul pret calitate e bun...Dar de la asta, pana la a compara interioarele, comportamentul pe sosea.....Sunt plastice ieftine rau...Eu mi-am luat o masina din alta clasa, alt producator, alt pret.Si da, detin si o Vectra benzina 1,6 din 2004.


Lasa-ne in pace, nu ne intereseaza opinia ta!
Eu nu am postat nimic pe forum Opel Vectra deoarece nu an de ce sa ma bag in seama pe acolo!

Tai-Pan, stai liniștit și apasã IGNORE. Acesta este un caz tipic de boala romanului ros de grija altuia, el având "o mașinã din alta clasa". Nu are rost sa consumi energie cã sã-i formulezi rãspunsuri. Am mai avut "prieteni" din aceștia care s-au pierdut in ceațã.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Cu pedalierul depinde si de noroc. Din pacate este o problema nerezolvata de catre Opel, desi nu cred ca ar fi fost foarte greu sa gaseasca o solutie in perioada 2009-2017. Asta este, eu nu stau cu frica, o conduc normal, fara menajare. Joc lateral exista si la mine, dar nimic exagerat.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 649
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
mosudan a scris:
PEmil a scris:Mosudan, mai esti printre noi?


Da Emil,sunt prin preajma,sunt cu voi aici ! Sunt putin dezamagit de programul asta rabla si de faptul ca nu mai vine masina (LUNA) ! Mai are o saptamana si se incadreaza la 120 de zile ! Sad


Ultima suta de metri a fost, si la mine, cea mai grea..., cu toate ca eu am apucat si tichet si am primit si masina la termen (bine, cu depasire de 1 zi, 91 in loc de 90, dar bucuria a fost ca si cum as fi primit-o cu o luna mai devreme...)
Sper sa fii si tu cel putin la fel de fericit la primirea masinii.


Multumesc pentru incurajare Emil,am ramas cu un gust amar dupa experienta rabla dar ma consoleaza faptul ca am achizitionat o masina noua si solida,plus de asta mi-am facut prieteni de nota zece aici pe forum ! Sper ca pana in 26.10 sa ajunga,,e o zi speciala pentru mine !
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
antoniuus a scris:Nu cedați în legãturã cu Continental- recunosc cã au avut un lot cu defecte de fabricație" dar nu afecteazã siguranța".Am cauciucuri sh, reșapate pe alte mașini, am avut Montana și nu s-a întâmplat așa ceva.A doua zi dupã ce am ridicat mașina , îmi savuram cafeaua, o admiram in curte și m-am blocat, am crezut cã nu vãd bine... Toate patru cu probleme pt. Romania..Opel știa problema și s-a gândit la siguranța noastrã: gume deformate mai puțin pe fațã și strâmbe pe spate pt a scãpa de ele.Reclamatii , presiuni in final schimbate toate 4 cu alt lot, profil Continental. Din respect pt. cei care au cumpãrat aceste mașini cu efort nu sh-uri nu mai apãrați Opel și Continental.Opel a.avut reducere pe acest lot de anvelope Continental. A meritat? Între timp am mai achiziționat un auto nou, am fãcut un efort uriaș și ghiciți ce - nu e Opel cu Continental , e .... cu Michelin.Succes!

Si cum dovedesti ca au avut defect de fabricatie? Acum sincer, daca producatorul iti spune chiar pe site-ul lui ca aceste ondulatii nu sunt defecte de fabricatie si nu afecteaza siguranta, crezi ca o sa plateasca ANPC-ul testele la un laborator independent pentru aceste anvelope? Daca te uiti pe net exista si la alti producatori ca Goodyear si chiar in State. Si acolo producatorul mentioneaza acelasi lucru ca sunt din cauza procesului de fabricatie si nu afecteaza siguranta. Si la cum sunt procesele in State daca era ceva in neregula cu aceste anvelope producatorii despagubeau nu gluma/
Legat de ANPC am avut experiente contradictorii, unele cu vendori mici care s-au speriat si au rezolvat ei, altele in care ANPC a amendat furnizorul dar eu am ramas cu serviciul oferit sau cand, desi credeam ca am dreptate nu au facut nimic (era vorba in acest caz de emag). Mai ales ca cei din Bucuresti mai nou paseaza reclamatiile la Ilfov din cauza numarului mare zic ei. Si acolo rezolutia e in marea majoritate in favoarea vanzatorului. Firea/Pandele stiu de ce.
Nu ramane decat sa astept bunavointa Opel-ului in acest caz si poate iese ceva. De asta am scris chiar si in Germania. Altfel de la dealer (Radacini) nu ma astept la altceva, mai ales ca raspunsul lor a fost rapid, ceea ce ma face sa cred ca nu e prima data cand s-au lovit de aceasta situatie.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
. FYI
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
. FYI
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Cine vine?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR