Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • geofas

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut! In primul rand imi cer scuze daca s-a mai discutat de aceasta problema, dar eu pur si simplu nu am gasit o problema asemãnãtoare!
Am un astra h si am o problema cu stergatoarele si anume:
--Cand apãs maneta in jos merge ștergãtorul atata timp cat tin eu apasat, daca ii dau drumul stergaotarele raman in locul lin care sunt la momentul respectiv.
--din pozitia normala, cand ridic in sus stergatoarele merg normal, cand dau sa le opresc raman in locul unde le prinde, nu face cursa pana la capat
--si cand trag de maneta sa spal parbrizul, nu reactioneaza nimic, nici stergatoarele si nici pompa care împinge lichidul.
--cand împing maneta, pe spate functioneaza si ștergãtorul si curge si lichid de parbriz
Menționez ca, cand incerc sa spal parbrizul nici macar NU se aude pompa ca ar împinge lichid
----
Model: Astra
An fabricatie: 2008
Cod motor: z14xep
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cu pozitia de functionare a pompei de spalare parbriz,te vei obisnui...,problema delicata consta in nerevenirea pe zero in momentul opriri stergatoarelor.Cauza se localizeaza in ansamblul stergatorului,mai precis,un contact care trebuie sa informeze calculatorul ca lamela este in positia zero,nu lucreaza corect,pe pinionul reductor. Este posibil sa se remedieze functie de starea acelui contact(perlat,uzat,etc.),daca este ok.,se curata si se regleaza,totul revenind la normal...
  • ICristian985

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Si cum ai rezolvat?
  • ICristian985

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Astra h 2006.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR