Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
m-a sunat o tipa de la raiffeisen in legatura cu o asigurare de viata, valabila doar pentru cei care au cont deschis la ei
pt 30 roni pe luna merita?
In caz ca, "Doamne fereste" dispar de pe lumea asta primeste nevasta 30000 euro, sau daca am accident de masina sau patesc ceva primesc nu stiu cat % din aceasta suma.
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
E bine ca te gindesti la o posibila situatie ca ai putea "disparea" lasand familiei ceva material in urma. Dar eu iti recomand sa privesti partea mai optimista a asigurarilor de viata. Odata ajuns la finalul contractului (dupa 10, 20, 30, 40 de ani, depinde de varsta pe care o ai acum) te poti alege cu o suma de bani substantiala sau cu un supliment de pensie deloc de neglijat.
La noi lumea este inca reticenta in privinta asigurarilor de viata. Asta in special pentru ca n-avem traditie si educatie in privinta acestora. Nici eu n-am inteles mare lucru cand mi s-a vorbit prima data de aceste asigurari. Am descoperit ce inseamna cand m-a pus pe ganduri un lucru. Cum, mama lor, o gramada de bosorogi si bosoroage din tari mai cu apa calda ii cauta moartea p'acasa si ei bantuie lumea in excursii cu avionul si autocarul si chiar cu vase de croaziera, ca tare as vrea sa ajung si eu la batranete ca ei? Raspunsul lor este "asigurarea de viata" de care s-au preocupat din frageda tinerete.

Daca vrei mai multe detalii despre asigurarile de viata si vrei sa faci o alegere in cunostinta de cauza te pot ajuta. Fara nici o obligatie, da-mi un email sau pm.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Merita sa-mi fac asigurare de viata?
da 100%
nu 0%
5 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR